Niebezpieczne poranki na Szaserów. "Bezmyślność jest gigantyczna"

31.03.2014
Zajmijcie się Państwo i zainteresujcie sprawą parkowania samochodów przed SP 141 i przedszkolem Zielony Groszek na ulicy Szaserów - piszą do naszej redakcji rodzice dzieci uczestniczących do placówek oświatowych na ulicy Szaserów.

Szkoła nr 141 na ulicy Szaserów

Rodzice wjeżdżają swoimi samochodami na chodniki, na których parkują i niebezpiecznie manewrują. Chodnikiem tym - szczególnie w okolicach godziny 8 rano - idzie do szkoły i przedszkola mnóstwo dzieci, które muszą chodzić między cofającymi i wjeżdżającymi samochodami. Rodzice wjeżdżają rano, odwożąc dzieci do szkoły na podwórko szkolne, mimo, że jest tam zakaz wjazdu.

Bezmyślność rodziców odwożących swoje dzieci do szkoły i przedszkola doprowadzi w końcu do tragedii i dopiero jak zwykle w naszym kraju, wtedy ktoś się zainteresuje sprawą. Straż Miejska ani Policja nie była tam widziana ani razu w okolicach godziny 8 rano. Proszę, zainterweniujcie w tej sprawie, bo głupota ludzka jest gigantyczna.

Rodzice

Więcej na ten temat


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

pietrus86 napisał:

Dość często jeżdżę tamtędy w godz. popołudniowych i widzę co się tam dzieje. A to blokują ruch szukając miejsca przez kilka minut a to wyjeżdżają na środek jezdni nie zważając na innych. Straszny chaos tam panuje. Podobnie przy szpitalu gdzie wielu kierowców wymusza pierwszeństwo wyjeżdżając z postoju.
2014-04-07 16:33
64x64

mmm napisał:

mieszkam pzy przedszkolu i powiem jedno kiedś tak nie bylo popatrzcie na rejestracjie same słoiki tam wiejdzaja przyzyczajone ze u nich na wsi to pod brame się podjerzdza niestety nic nie mam do ludzi ze wsi ale to już robi się meczące mało to zaparkowanie pod blokiem graniczy z cudem parkuja wzłuż w szez dwa miejca zająma jak ikm pasuje jakby byli sami drodzy rodzicedzieci biora z was przyklad a bezmyslność to wasz podstawoay atut
2014-04-04 09:13
64x64

fl napisał:

Dowozenie dzieci do szkoly to rzecz normalna, nalezy stworzyc warunki zeby bylo to mozliwe i bezpieczne dla wszystkich. Stawianie slupkow jest bez sensu.
2014-04-04 08:35
64x64

Grochowianin napisał:

Tak i tym strqsznie, spueszacym sie rodzicom chcialbym powiedziec jedno, jeatescie debilami zajerzdzajacymi droge innym uvzestnikom ruchu jesli macie choc troche oleju w glowie ruszcoe swoje zacne dupska pare minut wczesniej zeby zdazyc zawiesc dziecko a nie odwalacie z samego rana dziwne figury pod szkola, w koncu ktos nie wytrzyma i wpier.... komus porzadnie pozdrawiam.
2014-04-03 23:23
64x64

Janek napisał:

Przed szkołą są zaparkowane samochody, których nikt nie ruszał od września np wielki dostawczy mercedes, czy stare zdezelowane obok niego clio. Powinni wprowadzić znak czasowego parkowania w godzinach porannych i wtedy problem by zniknął.
2014-04-03 22:03
64x64

ja napisał:

Ja mieszkam w centrum i tam nie ma gdzie parkować, ale to nie znaczy, ze parkuje w miejscu niedozwolonym. Jak nie ma miejsca kolo domu, musze zaparkować dużo dalej od domu, a nie wciskam się pod klatke.
2014-04-02 22:31
64x64

koszalek opalek napisał:

Jeżeli jakiś rodzic chce odwozić dziecko do szkoły to proszę bardzo, ale niech dupsko wysadzi 200 metrow dalej od szkoły (na pewno nie zaszkodzi przejść się) i nie stwarzać zagrozenia i utrudnień dla innych. Niestety w naszym kraju każdy myśli o "własnym dupsku", i nie ma na uwadze tego, ze może komus zaszkodzić. Parkowanie w warszawie to tragedia. Ale to nie znaczy, ze upowaznia kogokolwiek do utrudniania zycia innym dzieciom i innym osobom. Proste, po chodniku się chodzi, a nie jezdzi. A parkuje się w miejscach, które sa do tego przeznaczone. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech wraca do siebie na wies, do lasu, na pole, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzal i ma dużo własnej przestrzeniu. W MIESCIE zyje się z innymi ludzmi.
2014-04-02 22:26
64x64

Marta napisał:

Należy raczej zająć się hordami dzikusów na rowerach, którzy odkąd zrobiło się ciepło, zaczęli terroryzować całe miasto.
2014-04-02 19:26
64x64

As napisał:

Miałem dwójkę dzieci w tej szkole, które dowoziłem i uważam odwrotnie. Może powinniście spróbować zrozumieć rodziców dowożących swoje pociechy, a nie tylko mnożyć zakazy jak władza. Wg mnie to szkoła i władze dzielnicy powinny przed szkołą zrobić zatokę dla wysiadających dzieci bez prawa parkowania. Przydalaby si ę ona również w przypadku wyjazdu dzieci autobusem na basen czy na wycieczki. Tak jest w USA. A jak chcecie się czepić i nasyłać Straż Miejską to może ktoś się zainteresuje tym, że parking przed szkołą jest non stop zajęty. Więc gdzie rodzicie mają wysadzać dzieci. Może tam wydzielić miejsca do postoje tylko do wysiadania zamiast robić zatokę. A staż miejsca przydała by się tam do nakładania mandatów za niesprzątanie kupek przez właścicieli po swoich psach z trawnika przed szkołą
2014-04-01 09:09
64x64

rada napisał:

Zadzwońcie najpierw na 19115. Niech postawią słupki, a dopóki ich nie postawią, niech stoi tam patrol.
2014-03-31 19:42

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia