Fałszywe bilety ZTM? Łatwo je rozpoznasz!

10.04.2014
W niektórych punktach sprzedaży biletów pojawiają się fałszywe kartonikowe bilety dobowe. Aby nie stać się ofiarą oszustów, wystarczy przyjrzeć się kupowanym biletom oraz zachować paragon potwierdzający zakup.

Uwaga na fałszywe bilety ZTM
Do Zarządu Transportu Miejskiego docierają sygnały o fałszywych kartonikowych biletach dobowych pojawiających się w niektórych punktach sprzedaży biletów. Zarząd Transportu Miejskiego podjął działania mające na celu wyeliminowanie z rynku fałszywych biletów. Planowana jest także akcja informacyjna, która pomoże pasażerom odróżnić bilety oryginalne od fałszywych.

Fałszywe kartonikowe bilety doboweFałszywe bilety różnią się od oryginalnych przede wszystkim numerem seryjnym oraz hologramem. 11-cyfrowy numer seryjny na bilecie oryginalnym jest wykonany metodą kropkowaną, a na fałszywym linią ciągłą. W napisie „ZTM Warszawa”, umieszczonym na hologramie biletu oryginalnego – w przeciwieństwie do fałszywego – nie zostały zastosowane czarne kontury liter.

Pasażerowie, którzy kupują kartonikowe bilety dobowe powinni wymagać od sprzedawcy paragonu potwierdzającego zakup oraz zachować go do końca ważności biletu.

W przypadku wątpliwości dotyczących kupionych biletów dobowych, pasażerowie mogą odwiedzić jeden z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Pracownicy sprawdzą, czy bilety są oryginalne.

Zarząd Transportu Miejskiego – w związku z podrabianiem biletów dobowych – skierował pierwsze zawiadomienia do organów ścigania.


ZTM/TJ


Wasze komentarze

64x64

Janku napisał:

Kupujesz bilet w kiosku, wsiadasz do autobusu, a w nim kontrola biletów. Okazuje się, że jesteś w posiadaniu fałszywego biletu. Czyli co? jesteś winny tego, że kupiłeś go sobie w złym kiosku. Co najlepsze musisz mieć dowód zakupu biletu, żeby udowodnić, że sam go nie podrobiłeś oraz wskazać ZTM kiosk w którym został kupiony bilet. Rozumując w ten sposób należałoby udowodnić, że za wspomniany bilet zapłaciliśmy oryginalnymi pieniędzmi, więc powinniśmy mieć przy sobie RMUAe, która potwierdzi, że pieniądze zostały nabyte legalnie... Szkoda mi czasu na pytanie sprzedawcy o paragony za takie rzeczy jak bilety, Szkoda mi kieszeni na paragony...
2014-04-14 08:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia