Pasy rowerowe na Markowskiej

16.04.2014
Na ulicy Markowskiej zostały namalowane pasy rowerowe. Bezpieczną dla rowerzystów przestrzeń wytyczono na krótkim odcinku ulicy od nowego budynku Arte Praga do ulicy Kijowskiej. Martwi niestety brak "dociągnięcia" pasów do ulicy Ząbkowskiej...

Pasy rowerowe na Markowskiej

Dookoła pustka

Pierwsze pasy na terenie Pragi Północ cieszą, jednak trzeba z żalem zaznaczyć, iż obecnie nie mają one połączenia z żadną ścieżką rowerową. Najbliższe drogi rowerowe znajdują się na ulicy Białostockiej i po południowej stronie Dworca Wschodniego. Wymalowanie pasów natomiast ostatecznie zakończyło zastanawianie się kierowców ile pasów ruchu ma ulica Markowska...

Problem parkujących autobusów

"Niestety w ciągu dnia nie działa. Na Markowskiej jest parking PKSów co się na Dworcu Wschodnim nie mieszczą. Dzisiaj z 8 sztuk stało przy zachodnim krawężniku na wymalowanym pasie. Miejsca parkingowe po stronie wschodniej odsunęły pas na środek. Gdy autobusy zajęły pas w kierunku Kijowskiej, omijające je samochody jechały środkiem jezdni, a samochody jadące w kierunku Ząbkowskiej robiąc miejsce tym omijającym ciąg zaparkowanych PKSów, jechały po pasie rowerowym w stronę Ząbkowskiej i w żadnym kierunku nie dało się skorzystać.
Warszawa nie ma dworca autobusowego po wschodniej stronie, to co jest przy wschodnim od Lubelskiej to okruch na miarę potrzeb. Autobusy, które mają wyjazd z Warszawy po południu stają gdzie się da" - pisze w komentarzu na profilu Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej - Tomasz Kret.


TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

bobs napisał:

Co za mądrzy ludzie myślą na tej Pradze? Utrudniają życie kierowcom a nie polepszają rowerzystom. A może by tak postawić świata z kijowskiej na Markowska bo w ciągu roku jest dużo wypadków z tramwajami?
2014-04-17 17:55
64x64

MA napisał:

To samo jest przeprowadzane na Saskiej Kępie. Bardzo dobrze. Na Saskiej Kępie i na Pradze Północ jest za dużo samochodów. Są wszechobecne. Terroryzują pieszych. Kierowcy łamią przepisy, parkują po chamsku, nawet na wjazdach na posesję. Dość tego! Miasto jest dla mieszkańców. Ludzie Zachodu to zrozumieli już wiele lat temu, my dopiero zaczynamy o tym myśleć.
2014-04-17 12:31
64x64

A. napisał:

Przy Markowskiej i Ząbkowskiej i na całej Pradze MIESZKA DUŻO DZIECI ! Moje dziecko ma 13 lat i zgodnie z prawem już nie może jeździć po chodniku! A to znaczy że nie może W OGÓLE jeździć rowerem, bo na pewno żaden zdrowy na umyśle rodzic nie pozwoli dziecku jeździć po pasach ruchu dla aut! Samochody nie powinny być wszechobecne. Wszechobecność samochodów świadczy o prymitywizmie społeczności. Spójrzcie na Amsterdam. Tam nikt nie polemizuje z ruchem rowerowym. Tam liczy się CZŁOWIEK, a nie pędząca, hałasująca i śmierdząca maszyna. Sama jeżdżę autem, ale chętnie bym się przesiadła na rower gdyby nie to, że boję się jeździć po polskich drogach.
2014-04-17 12:25
64x64

Aga napisał:

Bardzo dobry pomysł. Dziękuję miastu. Mieszkam na Ząbkowskiej i uważam że jest ZA DUŻO SAMOCHODÓW w naszej dzielnicy. Są wszędzie - na chodnikach, na ulicach, na skwerkach. Dzielnica jest zajeżdżona przez auta! ŚCIEŻKI brawo! Prosimy o więcej. Dziękujemy. Na PRADZE MIESZKANJĄ LUDZIE!, a nie samochody. Ludzie chcą jeździć na rowerach, ale nie mają którędy. Jazda Ząbkowską (po ulicy) wśród aut grozi śmiercią, a po chodnikach nie można. Chcemy ścieżek! Chcemy ścieżek, chcemy drzew, zieleni, a nie spalin i hałasu.
2014-04-17 12:04
64x64

just napisał:

Nie wiem kto zdecydował o ścieżce na Markowskiej, ale przyczyniła się ona do jeszcze większych korków!!! Dlaczego nie poczekali ze ścieżką do otwarcia skrzyżowania na Targowej...teraz jest masakra. Bravo!!!
2014-04-17 09:23
64x64

użytkownik napisał:

Markowska i Ząbkowska są drogami które stanowią objazd ulicy Targowej, robienie ścieżki rowerowej na ul. Markowskiej jest pomyłką a może na Ząbkowskiej też wydzielimy pas ruchu lub ją zamkniemy całkiem :) A dlaczego zrobili ścieżkę rowerową? Bo łatwiej namalować pasy na ulicy, niż zrobić od początku chodnik i ścieżkę z prawdziwego zdarzenia obok. Nie mam nic do ścieżek rowerowych bo też z nich korzystam, ale na Markowską to bym się nie odważył wjechać. Ścieżki niech będą robione z głową a nie utrudniają życie innym. Ktoś powinien za to odpowiedzieć
2014-04-17 09:08
64x64

kicek napisał:

Mega szeroki chodnik obok i mało pieszych,a na ulicy wiecznie korki. Jakiś geniusz to wymyślił, zapewne jest to związane z budowa centrum Koneser i Bliska Pragą. Trzeba ściągnąć hipsterów i innych dziwaków, którzy sprowadzają się na pragę tylko dlatego ,że modna obecnie. Szkoda gadać.
2014-04-16 14:19
64x64

prazanin napisał:

Lobby rowerowe działa...niedługo będziemy musieli wszyscy przesiasc się na rower..bo zakaz jezdzic samochodem.
2014-04-16 12:35
64x64

komputerowe-pogotowi napisał:

Kilka dni temu jechałem Markowską i się zastanawiałem co robią. Pierwsza jaskółka ... wiosny nie czyni, ale ścieżka na Białostockiej na wysokości bloku 11 też się kończy (przy myjni), podobnie jest w kierunku Markowskiej - tam też ścieżka znika na skrzyżowaniu. Może jak przedłużą pasy rowerowe na drugą część Markowskiej droga rowerowa się domknie. Warto też pamiętać, że tuż obok nowej trasy mamy wypożyczalnię veturillo w Koneserze na Ząbkowskiej :)
2014-04-16 10:47
64x64

Legia napisał:

Co za debil wymyślił w tym miejscu drogę rowerową????!!! Markowska od zjazdu z Kijowskiej powinna mieć 2 pasy; jeden do skrętu w prawo a drugi do skrętu w lewo. Idiota co wpadł na taki pomysł w tym miejscu (sic!) powinien z własnej kasy zamazać ścieżkę.
2014-04-16 10:13

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia