Myjnia zamiast zieleni. Będzie protest?

03.03.2014
Na zielonym skwerku przy ulicy Grochowskiej w samym centrum Grochowa spółka Robo Wash planuje budowę myjni samochodowej. Gdy do akcji wkroczyły koparki i rozpoczęła się wycinka drzew mieszkańcy natychmiast zasypali naszą skrzynkę alarmującymi wiadomości. Będzie protest?

Trwa wycinka drzew pod budowę myjni samochowej
Głos mieszkańców


"Chciałabym podzielić się moją opinią na temat nowej inwestycji na ul. Grochowskiej. Zamiast dorodnych brzóz będziemy mieli jeszcze jedną myjnię samochodową. (100 metrów od myjni w okolicy Lidla). A można było dosadzić jeszcze kilka drzew i krzewów, ustawić ławki" - pisze pani Danuta z Grochowa.

W podobnym tonie wypowiada się pani Jolanta: "Szanowni Państwo, nie bardzo wiem do kogo mam się zwrócić w sprawie protestu przeciwko budowie myjni na ul.Grochowskiej 181. Myjnia ta ma powstać na terenie ładnie utrzymanego pasa zieleni. Obecnie zieleń ta ulega dewastacji a długoletnie drzewa i krzewy są wycinane. Nie wiem gdzie mogę uzyskać informację kto wydał pozwolenie na budowę w samym Centrum Grochowa tym bardziej, że już jedna myjnia istnieje parę metrów dalej."

Kolejna myjnia samoobsługowa


Stanowiska ręcznej myjni samoobsługowej mają powstać na zielonym skwerku pomiędzy parkingiem osiedla Igańska a ulica Grochowska w pobliżu przychodni weterynaryjnej przy ulicy Krypskiej 52/54.

Obecnie po wycięciu kilku drzew dobiega końca przygotowanie terenu do rozpoczęcia właściwej budowy. Według internetowej mapy własności gruntów teren należy do Skarbu Państwa.

Myjnia powstaje zgodnie z przepisami, ale mieszkańcy uważają, że inwestycja kompletnie nie pasuje do okolicznych terenów zielonych a dodatkowo w pobliżu istnieją już dwie myjnie. Stąd powstanie kolejnej i to kosztem zieleni jest zastanawiające. Sprawie będziemy się przyglądać.

TJ
Więcej na ten temat


Galeria


Trwa wycinka drzew pod budowę myjni samochowejTrwa wycinka drzew pod budowę myjni samochowej

Wasze komentarze

64x64

ciekawy napisał:

I co nowego? Myjnia działa, ostatnie jeszcze zostawione tam drzewa usychają, przechodnie są ochlapywani z myjni nawet na niedalekiej kładce na Grochowskiej. Nic się nie udało mieszkańcom? Tylko interes kwitnie?
2015-09-16 14:19
64x64

Zosia napisał:

Macie ogromny parking tuż obok.
2015-07-04 12:57
64x64

rot napisał:

To jest pójście po najprostszej linii oporu i pokazuję nam że na "stołki" pchają się ludzie tylko dla własnych korzyści i prywaty. W każdym miejscu Warszawy brakuję miejsc parkingowych więc dlaczego prezesi i in władni na danym terenie nie pomyślą żeby wybudować kilka parkingów piętrowych? Inwestycja długofalowa ale jednak dla Nas - mieszkańców za nasze pieniądze. Na terenie takiego parkingu można myjnię umieścić, powierzchnia zajęta prawie taka sama a ile korzyści dla mieszkańców i gwarantowany zwrot kosztów. Ale komu się chcę za coś takiego brać, tu "pod stołem" nic nie wpadnie więc wybór jest prosty.
2014-05-20 12:03
64x64

Ja napisał:

A zamiast parkingu będzie następny Blok, takie życie
2014-05-20 10:41

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia