Apel o budowę chodnika od ulicy Otwockiej do ulicy Naczelnikowskiej

03.11.2014
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od mieszkańca Pragi Północ list otwarty do burmistrzów Pragi Północ i Targówka dotyczący budowy chodnika od ul. Otwockiej do ul. Naczelnikowskiej (prawa strona ul. Radzymińskiej). Zgodnie z jego prośbą publikujemy go na naszej stronie.

Wniosek o budowę chodnika od ul. Otwockiej do ul. Naczelnikowskiej (prawa strona ul. Radzymińskiej)Szanowni Panowie Burmistrzowie,

zwracam się niniejszym z wnioskiem o podjęcie przez Panów wspólnej inicjatywy na rzecz budowy ok. 200 metrowego odcinka chodnika wzdłuż tzw. Małej Radzymińskiej, po jej prawej stronie, łączącego Targówek Fabryczny ze Szmulowizną. Teren na którym brakuje chodnika znajduje się mniej więcej w połowie na Targówku i Pradze Płn. i stanowi ważny korytarz pieszy łączący nasze dzielnice.
Przed 3 laty, podczas przebudowy ul. Naczelnikowskiej, z niewiadomych powodów nie ułożono chodnika na najbardziej uczęszczanym przez mieszkańców obu dzielnic odcinku z prawej strony jezdni pod wiaduktem kolejowym. Biegnie tamtędy przedept, który każdego dnia pokonują setki pieszych, udając się na przystanki autobusowe na ul. Naczelnikowskiej, czy Piotra Skargi lub do supermarketu Kaufland na ul. Birżańskiej. Podczas roztopów, czy deszczów przedept zamienia się w jedną wielką błotnistą kałużę, uniemożliwiającą przejście tzw. suchą stopą.

Warto wspomnieć, że tzw. legalne dojście z Pragi do Kauflandu (jedynego większego sklepu w okolicy) wymaga trzykrotnego przejścia przez jezdnię (2 x przez Małą Radzymińską i 1 raz przez Naczelnikowską).

Budowa ww. fragmentu chodnika zgłoszona była do budżetu partycypacyjnego na Pradze Płn. na 2015 r. i projekt ten, choć nie został zakwalifikowany do realizacji, otrzymał prawie 340 głosów.

Raz jeszcze wnioskuję o wyasygnowanie środków na budowę chodnika z budżetów inwestycyjnych obu Dzielnic (w przeciwnym wypadku brakujący odcinek prawdopodobnie nie powstanie w najbliższej przyszłości), bądź podjęcie rozmów z Zarządem Dróg Miejskich na rzecz jak najszybszej budowy tego bardzo potrzebnego chodnika łączącego Nasze Dzielnice.Z poważaniem
Krzysztof Michalski,
mieszkaniec Pragi Północ


Więcej na ten temat

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia