Zbudują nowy przystanek kolejowy na Pradze Północ: Warszawa Stalowa

10.02.2015
Jak informuje portal Rynek Kolejowy, na Pradze Północ zostanie zbudowany nowy, wygodny przystanek kolejowy - Warszawa Stalowa. Zarządca sieci kolejowej ogłosił przetarg na dokumentację potrzebną do przeprowadzenia inwestycji. Rozpoczęcie prac ma się rozpocząć w 2017 roku.

PLK planują budowe przystanku Warszawa Stalowa


Warszawa Stalowa w pobliżu Radzymińskiej

"Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską, na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska. Priorytetem będzie zapewnienie pasażerom jak najwygodniejszej drogi dojścia do przystanków komunikacji miejskiej i do planowanej stacji metra. Wykonawca  wybrany w ogłoszonym przetargu przygotuje w ciągu roku szczegółową dokumentację potrzebną do realizacji tego zadania. Następnym krokiem ku inwestycji usprawniającej ruch kolejowy w stolicy będzie wybór wykonawcy prac budowlanych. Rozpoczęcie prac PLK planuje w 2017 roku." - czytamy w serwisie rynek-kolejowy.pl.


TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

piotr napisał:

Niestety ten przystanek ma sens bo PKP planuje Wielki Remont Linii Średnicowej i wtedy wszystkie pociągi podmiejskie i niepodmiejskie będą kierowane objazdem przez ten wiadukt i dworzec gdański. To błąd projektantów metra że ono omija rondo żaba gdzie te stacje są znacznie bardziej potrzebne i chyba ze stacją PKP Rondo Żaba możemy się pożegnać tym bardziej że PLK nie paliła się do tej inwestycji. Dw. Wileński obsługuje tylko pociągi z Wołomina, łącznik między linią wołomińską i średnicową jest w przebudowie. Ponadto przepustowość wileńskiego w szczycie jest na skraju możliwości i "nie da się". Drodzy mieszkańcy, dobrze pilnujcie tej budowy bo inaczej PKP PLK zafunduje wam taki bubel jak w Choszczówce gdzie jedną ulicę od świata odcieli a filar wiaduktu na środku ulicy postawili... Jakby co macie blisko do ich siedziby.
2015-02-20 15:06
64x64

U.Buskiewicz napisał:

Widać nadający nazwy nie są z Warszawy.... A przystanek się przyda.
2015-02-11 13:59
64x64

gabor napisał:

Taki przystanek nie ma sensu, skomplikuje cały węzeł komunikacyjny na przejeździe kolejowym, gdzie krzyżuje się kilka ulic w różnych kierunkach, a w pobliżu jest stacja W-wa Wileńska. Marnotrawstwo funduszy na zbędną inwestycję.
2015-02-11 11:04
64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Trzeba przy tym pamiętać, że w skład węzła będzie wchodzić stacja, która powinna być zbudowana w miejscy pokazanym na zdjęciu, a tu na pewno nie jest Stalowa. Tak w ogóle to na dzisiejsze urodziny Pragi wiadomość jest dobra i trzeba się cieszyć.
2015-02-10 20:47
64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Nie należy jednak używać nazwy Warszawa Stalowa jakby była już właściwa. To może tylko w przybliżeniu określać miejsce. Należy pamiętać, że przystanek kolejowy ma być elementem węzła przesiadkowego z metrem, gdzie znów używa się nazwy stacji Szwedzka (ma być pod Strzelecką).Warto by było gdzie to dokładnie ma być i czy czasem nie blokuje powstania stacji Rondo Żaba, jak to niektórzy proponowali. Położenie tej stacji wynika m. in. z niewłaściwego zaprojektowania linii metra (w oderwaniu od kolei, co spowodowało nie myślenia o powstaniu peronów na wiadukcie, który został wymieniony na kratownicowy, to uniemożliwiając). Określenie nazwy węzła, a więc WSPÓLNEJ nazwy dla stacji metra i kolei jest teraz problemem i wymaga pracy. Ostatnio nadano stacjom wiele ZŁYCH nazw.
2015-02-10 19:22

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia