Przebudowa parku Polińskiego. Krytyka czy krytykanctwo?

22.04.2015
Nad grochowskim parkiem im. Józefa Polińskiego krąży chyba jakieś fatum. Kilkuletnie opóźnienie z rozpoczęciem prac. Późniejsze problemy z rozstrzygnięciem przetargu i wyłonieniem wykonawcy. I kiedy już wydawało się, iż zły omen za sprawą łagodnej zimy odszedł w zapomnienie, nagle na realizowany projekt modernizacji parku spada lawina krytyki medialnej. Czy słusznie?

Trwa przebudowa parku Polińskiego na GrochowieModernizacja po konsultacjach

Przygotowany przez pracownię architektoniczną Czuba Latoszek Sp. z o.o. projekt przebudowy parku powstał w 2009 roku i od tej pory był znany mieszkańcom. Na początku 2014 roku zorganizowano spotkanie z mieszkańcami, na którym oprócz dokładnego przedstawienia projektu, toczyła się dyskusja na temat takich spornych kwestii jak: potrzeba grodzenia, lokalizacja wybiegu dla psów, rozmieszczenie wejść czy użyta nawierzchnia na alejkach parkowych.

Nikt nie kwestionował wtedy ilości użytej betonowej kostki czy istnienia placu do gry w bule, jak to nieco kpiąc przestawił redaktor Jakub Cegieła z Życia Warszawy pisząc: "Rewitalizują na całego. Za prawie 9 mln zł budują fontannę, plac do gry w bule (możliwości uprawiania tej gry szczególnie brakowało społeczności Grochowa...".

Doświadczony wykonawca


Prace w parku prowadzi posiadająca 20 - letnie doświadczenie firma Limba. Ponieważ wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkanców, teren prac budowlanych w większości jest dostępny dla mieszkańców, każdy chętny może ocenić sposób ich prowadzenia i jak się zmienia ich park. Spotkani dziś w parku mieszkańcy Grochowa, z którymi udało mi się porozmawiać byli zdecydowanie zadowoleni i pozytywnie wypowiadali się o przebudowie parku. Z ostateczną opinią należy się jednak wstrzymać do zakończania prac, a te są planowane jeszcze w tym roku. Koszt przebudowy parku wyniesie około 8,7 mln zł.

Swój głos dot. wygląda parku można oddać też w naszej sondzie.


TJ


Więcej na ten temat


Galeria


Przebudowa parku PolińskiegoPrzebudowa parku PolińskiegoPrzebudowa parku Polińskiego

Sonda

Czy podoba ci się modernizowany park im. PolińskiegoWasze komentarze

64x64

paca napisał:

"Spotkani dziś w parku mieszkańcy Grochowa, z którymi udało mi się porozmawiać byli zdecydowanie zadowoleni i pozytywnie wypowiadali się o przebudowie parku." Szkoda, że mnie autor nie spotkał - jestem zdecydowanie niezadowolona i negatywnie wypowiedziałabym się o przebudowie parku.
2015-04-24 17:03
64x64

kocie ruchy napisał:

Marku B. jesteś autorem połowy komentarzy pod tym tekstem? ;)
2015-04-24 12:57
64x64

Konkord napisał:

Słaby to tekscik, pachnie współpraca z Urzedem, mylimy się?
2015-04-23 16:46
64x64

Piast napisał:

Byłem na konsultacjach. Istotne było wówczas dla Pani projektant, żeby nadać parkowi kształt liścia lipy. (Każdy myślący człowiek wie, że będzie widać go jedynie w czasie lotu samolotem...) W przetargach wybiera się najtańszego projektanta i takie są skutki. Trzeba coś dodać? Na wszelki wypadek wolałbym, żeby nikt nie ruszał Skaryszaka...
2015-04-23 15:33
64x64

Grochowiak napisał:

Ludzie protestują, media o tym piszą, a konstatuję ze smutkiem, że redakcja twoja-praga z nieznanych mi powodów nie widzi w działalności burmistrza z PO żadnych wad ostatnio. Mam nadzieję, że to się przynajmniej opłaca ;)
2015-04-23 11:37
64x64

aaa napisał:

to nie park tylko beton jak sito przesiany
2015-04-23 08:55
64x64

magda napisał:

Poczekajmy na zakończenie i oceńmy efekt końcowy (może to potrwać kilka lat ze względu na dorastanie roślin). Projekt był wykonywany przez profesjonalistów i z pewnością był konsultowany z dendrologami. Nie miejmy zapędów do oceniania i krytykowania rzeczy na których się nie znamy, no chyba że znamy się na wszystkim. Jak ktoś się interesował tematem to mógł dotrzeć do wszystkich informacji i brać udział w konsultacjach.
2015-04-23 07:57
64x64

KasicaKan napisał:

Gratulacje dla pracowni architektonicznej Czuba Latoszek za wspaniały projekt "pasów startowych na lotnisku im. Polińskiego". W razie uszkodzenia i braku możliwości korzystania z lądowiska na terenie szpitala na szaserów zapraszamy wszystkie helikoptery medyczne do użytkowania nowo powstałych pasów startowych w byłym parku im.Polińskiego.
2015-04-22 23:52
64x64

mark napisał:

włazicie w tyłek dzielnicy tym tekstem ewidentnie
2015-04-22 22:59
64x64

alicja_zacharska@tle napisał:

Za mało było informacji o konsultacjach z mieszkańcami w sprawie modernizacji parku Za dużo pięknych , zdrowych drzew wycięto i krzewów...bez opamiętania.... Za dużo kostki brukowej, betonu, a za mało zieleni.
2015-04-22 22:51

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia