Lidl zdobywa Gocław. Wkrótce budowa kolejnego sklepu

12.05.2015
Po niespełna roku od otwarcia pierwszego marketu Lidl na Gocławiu, trwają przygotowania do budowy kolejnej placówki tej sieci. Nowy sklep ma zostać zbudowany na działce przy ul. T. Bora-Komorowskiego, róg F. Janika na Gocławiu.

Lidl przy Bora-Komorowskiego na Gocławiu?


Parking opustoszał

Teren, gdzie ma zostać zbudowany
nowy dyskont Lidl służył przez wiele lat mieszkańcom jako osiedlowy parking. Tydzień temu został ogrodzony a pozostawione już pojedyncze pojazdy czekają na przestawienie przez właścicieli pod czujnym okiem pracownika firmy ochroniarskiej.

30 tys. za drzewo

W związku z 
kolizją planowanej inwestycji z zielenią, spółka Lidl Polska Sp. z o.o. zwróciła się do Urzędu Dzielnicy o zgodę na wycinkę 11 drzew. Zgodę taką otrzymała. Jednocześnie spółka została zobowiązana do uiszczenia opłaty w wysokości 336,705.58 zł.

Pytania radnego

W związku z inwestycją radny z Gocławia Dariusz Lasocki zwrócił się do Burmistrza Dzielnicy z czterema pytaniami:

1. Czy rozważał Pan jak kolejny dyskont spożywczy na Gocławiu wpłynie na okoliczne małe sklepiki (pawilony przy ul. Bora-Komorowskiego i ul. Fieldorfa), a tym samym na zatrudnienie w nich i możliwość utrzymania pracy (ok. 200 miejsc pracy/zarobkowania)?

2. Czy rozważał Pan jak sklep ten wpłynie na działalność bazarku przy pętli Bora-Komorowskiego?

3. Czy kwestia wycinki drzew w okolicy była komunikowana i konsultowana z mieszkańcami tej części Gocławia?

4. Czy decyzja o planach posadowienia dyskontu w tym miejscu była konsultowana/komunikowana mieszkańcom tej części Gocławia?

"Chciałbym podkreślić, że aktywność mieszkańców Gocławia w tej sprawie nie jest aktywnością przeciwko komukolwiek ani czemukolwiek. Chcemy chronić jedynie tereny zielone oraz miejsca pracy i miejsca codziennych zakupów." - pisze radny Lasocki.

 
TJ


Więcej na ten temat


Galeria


Teren przeznaczony pod market LidlTeren przeznaczony pod market LidlTeren przeznaczony pod market LidlTeren przeznaczony pod market LidlWasze komentarze

64x64

Ela napisał:

czy wiadomo kiedy otwarcie ??
2015-11-02 13:00
64x64

MM napisał:

Do niedawna pracowałam przy ul. Wileńskiej. W okolicy są 2 warzywniaki w których jest zawsze kolejka, ponieważ produkty są świeże, codzienne dostarczane, wybór ogromny, właściciele przemili, ceny umarkowane. Jedna klienta mówiła, że przyjeżdża z Woli aby zrobić zakupy. Jeżeli osoba prywatna ma sklep dobrze zaopatrzony klient zawsze do niego wróci. Więc kolejny dyskont na Gocławiu nie powinien być problemem. Ale w przypadku gdy prywaciarze mają ceny z kosmosu, a cena nie idzie w parze z jakością....to niestety, pawilony i bazarek przy pętli przestaną istnieć.
2015-08-07 15:11
64x64

Iwona napisał:

a co będzie na miejscu tego żałosnego - drogiego z nieświeżym towarem bazarku - ?
2015-07-02 13:22
64x64

Monika90 napisał:

w Pawilonach jest taki sklep z warzywami (prowadzony przez kobietę). Czasem jestem zmuszona coś kupić i zawsze połowa warzyw jest do wyrzucenia (pełno pleśni) już nie mówiąc o przepłacaniu na wszystkim. Patrząc na LIDLA przy jeziorku gdzie zawsze jest kolejka to zapotrzebowanie jest. Mamy 3 biedronki na osiedlu i nikt nie protestuje...
2015-05-19 12:14
64x64

Leszek napisał:

Tym życzliwym, którzy cieszą się na myśl o zniknięciu bazarku czy lokalnych pawilonów (gdzie można kupić naprawdę dobre pieczywo, wędliny i sery) życzę z całego serca aby przez resztę życia pracowali przy rozwożeniu i rozkładaniu palet w takich sklepach. Na nic więcej nie zasługujecie.
2015-05-13 15:54
64x64

mieszkanka Gocławia napisał:

Lepszy kolejny dyskont niż obleśny parking, gdzie samochody bardziej zanieczyszczają środowisko niż sklep do którego podjeżdzają samochody. Bazarek na pętli to tylko podłożyć bombę, za ceny jakie są na nim. Żerują tylko na biednych ludziach, ponieważ w pobliżu nie ma kolejnego bazarku, a ceny w pobliskich sklepikach też wiele pozostawiają do życzenia. Jeśli jabłko na bazarku i w pobliskim sklepie kosztuje 3 zł, to wolę przejść się do Lidla lub Biedronki i zapłacić 1,99 za te same jabłka.
2015-05-13 14:19
64x64

Marek napisał:

Bardzo dobrze że powstaję jeden z najlepszych dyskontów. Precz z parkingami dla szrociarzy i osiedlowymi sklepikami
2015-05-13 08:04
64x64

xyz napisał:

Po co kolejny sklep/market w okolicy? są juz 3 tesca w promieniu kilkunastu metrów, jest alma w promenadzie, auchan, i 3lidl ma teraz byc na dokładke? gdzie Ci ludzie teraz z tymi samochodami pójda? na dachu w blokach beda parkować?! paranoja.
2015-05-12 16:46
64x64

Tomasz napisał:

jeszcze proponuję zbudować 3 centra handlowe na gocławiu i może odbudować lotnisko? Tylko niech nikt nie wpada na pomysł poprawiania komunikacji na Gocławiu! żadnego metra czy tym podobnych! Żądam więcej biedronek!
2015-05-12 16:13

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia