Skrzydlaci pasiaści przyjaciele na Pradze Południe

20.05.2015
Projekt "Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół" zgłoszony i wybrany głosami mieszkańców w budżecie partycypacyjnym na rok 2015 w Dzielnicy Praga Południe został zrealizowany. Łącznie na terenie dzielnicy zostało zamontowanych 128 sztuk pożytecznych dla owadów domków.

Hotel dla owadów na Pradze Południe
Hotel dla owadów

Głównym celem projektu jest umożliwienie owadom złożenia jaj oraz przetrwanie zimowej hibernacji. Domek dla owadów stanowi walec z małym daszkiem i otworami z przodu o różnej średnicy i jest przystosowany dla wielu gatunków owadów, takich jak biedronki, chrząszcze, motyle czy samotne pszczoły, które zapylają różne rodzaje roślin, a przy tym nie tworzą rojów, nie produkują miodu ani nie żądlą. Z zapylonych kwiatów powstają owoce, a więc także nasiona. Te z kolei przyczynią się do zwiększenia bazy pokarmowej nie tylko owadów, ale też innych zwierząt miejskich, na przykład ptaków. Jednocześnie takie małe budki nie stanowią zagrożenia dla ludzi i zwierząt - nie zagnieżdżają się w nich owady rojne, jak osy czy szerszenie.

TJ

Wasze komentarze

64x64

Waszkiewiczb napisał:

Nie potrzebuję projektów partycpacyjnych by dać trochę szczęścia ptakom.Moja prywatna inicjatywa to dwie budki dla sikorek , w których z powodzeniem już czwarty rok z rzędu wykluwaja się nowe pokolenia młodych ptaków.
2015-05-21 19:34

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia