Noc Pragi na Ząbkowskiej. Znamy pierwsze szczegóły

23.07.2015
W Urzędzie Dzielnicy Praga Północ odbyło się dziś spotkanie organizacyjne przed powracającym, po czterech latach przerwy, Świętem Ulicy Ząbkowskiej. W tym roku, z przyczyn finansowych połączone z Nocą Pragi Święto odbędzie się 19 września pod hasłem Noc Pragi na Ząbkowskiej. Nie oznacza to, że pozostała część Pragi ma smacznie spać. Bawimy się wszyscy.

Święto ulicy Ząbkowskiej, fot. Urząd Dzielnicy Praga Północ
Święto Ulicy Ząbkowskiej wraca po latach

Przybyłych artystów i społeczników powitał Burmistrz Paweł Lisiecki, który wyjaśnił, dlaczego Święta Ulicy Ząbkowskiej przez ...ostatnie lata nie było i wyraził zadowolenie z jego powrotu. Jest to bowiem Święto praskich artystów i społeczników, które jak nic innego, integruje społeczność praską.

Tegoroczne Święto będzie miało nieco inną organizację, scena główna stanie tyłem do ulicy Targowej, dzięki czemu publiczność będzie miała więcej miejsca, gdyż Ząbkowska będzie zamknięta aż do Markowskiej. Dopiero za skrzyżowaniem z Brzeską zaczną się stoiska promocyjne. Wyłączony z ruchu będzie jeden pas ruchu. Ząbkowska ma być strefą bez alkoholu, z wyjątkiem oczywiście ogródków kawiarnianych, dlatego, alkohol i handel będzie się odbywał w specjalnej strefie zamkniętej, na odcinku Brzeskiej w stronę Białostockiej. Druga część imprezy odbywać się będzie na zamkniętej aż do Kijowskiej ulicy Brzeskiej, gdzie pod nr 16 będzie scena alternatywna zarządzana przez Jacka Schmidta. Można się do niego zgłaszać w sprawie ewentualnych występów na tej scenie. Będzie to głównie zakątek młodzieżowy, gdzie będzie hip-hop i realizacje 4For Street, ale nie tylko.

A co na scenie głównej? Same dobre nazwiska: Czessbend, Jan Pietrzak, Kapela Staśka Wielanka, zespół disco polo Mig, Kasia Popowska i... Oddział Zamknięty! Zapraszamy wszystkich do współpracy!

PD/BI/TJ

Firmy i Instytucje

Wasze komentarze

64x64

klm napisał:

"...Same dobre nazwiska: [...] Jan Pietrzak..." kogoś pogięło?? ten stetryczały idiota, który nie zauważył, że komuny dawno nie ma??
2015-08-18 23:17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia