List w sprawie linii 125: ZTM wymusza wielokrotne, uciążliwe przesiadki

13.09.2016
- Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu i po 40 minutowym oczekiwaniu na przystanku Dworzec Wileński, jedyny autobus bezpośrednio łączący Pragę Północ z Pragą Południe - Rondem Wiatraczna, nie przyjechał - linia 125 w tym miejscu została zlikwidowana a jej kurs został skrócony do Metro Stadion Narodowy - piszę w liście rozżalona czytelniczka.

Autobus linii 125 na Grochowskiej


Uciążliwe przesiadki

- Zmiana wymusza wielokrotne, uciążliwe przesiadki, które sprawiają kłopot szczególnie osobom starszym, niepełnosprawnym i matkom z wózkami. Fakt, są jeszcze tramwaje, tyle ,że dostęp do nich jest utrudniony ze względu na konieczność pokonania dużej ilości schodów. Owszem są windy – niestety bardzo często nie działają. Uważam, że zmiana trasy linii 125 była posunięciem nietrafionym, pochopnym, na siłę wymuszającym korzystanie z II Linii Metra. Mam nadzieję, że ZTM przemyśli swoją decyzję i chociaż raz pomyśli nie tylko o sobie lecz przede wszystkim o użytkownikach komunikacji miejskiej. - kończy apelem do ZTM swój list pani Barbara.

Odpowiedź ZTM

Czy ZTM rozważa jakieś zmiany/korekty w tym zakresie?

- Skierowanie linii na tę trasę było planowane już wraz z uruchomieniem centralnego odcinka II linii metra. Przeciwko temu zaprotestowały jednak osoby z niepełnosprawnościami dojeżdżające z kierunku Wołomina do szpitali w Międzylesiu i Aninie. Pozostawienie autobusów tej linii przy Dworcu Wileńskim pozwoliło im podróżować z jedną przesiadką. Obecnie, po przywróceniu kursowania pociągów w bezpośredniej relacji z Wołomina przez Warszawę Stadion do Warszawy Zachodniej, podróż w relacji Wołomin – Międzylesie zostanie zachowana z jedną przesiadką – na stacji Warszawa Stadion. Wpływają także wnioski mieszkańców w sprawie wycofania linii 125 z pl. Hallera i skierowania jej do stacji metra Stadion Narodowy - wyjaśnia Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.


BS/TJ


Wasze komentarze

64x64

głos ludu praskiego napisał:

Gdzie mój komentarz?
2016-12-01 12:44
64x64

głos ludu praskiego napisał:

Popieram wszystkie głosy mieszkańców Pragi Północ i Międzylesia, Anina, Nowego Wawra za przywróceniem dotychczasowej trasy autobusu 125 z pętlą przy Pl. Hallera. W szczególności dotyczy to zapewnienia dogodnego dojazdu dla pacjentów z Pragi do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, czy Instytutu Kardiologii w Aninie. Dzieci z wawerskich szkół mogły jeździć jednym autobusem na wycieczki do ZOO bez konieczności przesiadania się, które zawsze rodzi jakieś ryzyko niebezpiecznego zdarzenia. W powstałym centrum Pragi obrębie Pl. Wileńskiego, Pl. Hallera znajduje się wiele szkół, urzędów, instytucji i innych zakładów pracy. Przed zmianą trasy ten autobus jeździł zapełniony. To oznaczało, że był potrzebny mieszkańcom. Trzeba słuchać ludzi.
2016-12-01 10:51
64x64

kierowca komunikacji napisał:

ZTM to zarząd ................ ................. . Ludzie tam pracujący nie mają zielonego pojęcia o potrzebach,bolączkach ludzi mieszkających w stolicy.Przykład linia 159 została podzielona na dwie /155-159/.Ludzie wsiadali na Kole/159/ i dojeżdżali na Czerniaków lub na EC Siekierki gdzie pracują. Teraz muszą z Pl. Zawiszy biec do ul. Koszykowej żeby zdążyć do pracy.Następny przykład linia 162/DODATKI/ jeżdżą tylko jak jest rok szkolny,ponieważ dużo jeździ młodzieży to WIELKA BZDURZ. Uczniów jeździ mała. 100% jeżdżą ludzie do pracy lub z pracy. Rozmawiam z ludźmi i narzekają że dodatki są tylko w roku szkolnym. Mówię im żeby dzwonili lub pisali do ZTM z prośbą aby dodatki jeździły cały rok,a oni mówią ze ZTM rozważą tą propozycję.Tylko rozważą a nic z tym się nic nie robi. Takich przykładów można mnożyć wiele.ZTM specjalnie miesza w tych wszystkich liniach i rozkładach aby wykazać się że coś robi i jest niezbędna co jest wielką bzdurą. Mam nadzieję że jak zmieni się władza w stolicy to ktoś się tym zajmie. Ostatni hit ZTM to makieta autobusów w mieście ,meldowanie się kierowców.Po co. Do tej pory nie było czegoś takiego i komunikacja funkcjonowała bez zarzutów. To przykład na marnowanie podatników pieniędzy.
2016-10-24 10:49
64x64

ewa cygler napisał:

cale moje zycie a mam 60 lat 125 jezdilo tak jak zawsze czyli targowa i tak dalej bzdyra jest likwidacja przystanku przy targowej moj syn jezdzi do szkoly do anina sasiadka do centrum zdrowia dziecka z malymi dziecmi inni jezdza do intytutu kardiologii i co to nie jest dla zma zaden argument my nie prosimy opowrot 125 na stara trase ale tego z a d a m y mieszkancy starej pragi
2016-09-23 16:18
64x64

Gość. napisał:

Wszelkie zmiany ZTM zawsze tłumaczy jako zrobione "na życzenie pasażerów" co w większości przypadków nie ma pokrycia w rzeczywistości.
2016-09-18 20:13
64x64

xyz napisał:

Co za bzdury przez zlikwidowanie linii będę jechać 30min zamiast 15 jak to było autobusem na dworzec Wileńska
2016-09-14 10:22
64x64

Ja napisał:

Faktycznie, widziałem te tysiące demonstrujących przeciwko istnieniu pętli 125 na placu Hallera. Najlepiej zlikwidować całą komunikację na Pradze Północ. Już kilka lat temu zlikwidowano linię 103 z Dworca Wschodniego do huty, bo nikt nią nie jeździł. I wogóle mniej autobusów na ulicach - więcej miejsca dla samochodów. A ci co nie mają samochodu są sami sobie winni i niech chodzą piechotą.
2016-09-14 08:52
64x64

ma napisał:

Według rozkładu jazdy, z Wołomina do stacji Warszawa Stadion jeździ 5 pociągów dziennie.
2016-09-13 13:29
64x64

P.2016 napisał:

Dzwoniłem do ztm w czerwcu Zapewniano mnie,ze po remoncie w Al.Solidarności linia 125 nadal będzie kursowała Jagiellonska do Pl.Hallera i co i 5.09dowiaduje sie że nie-bo nie ma potrzeby-żart Cóż nie mamy już wice prezydenta od transportu i komunikacji więc może informacje w przyszłości o zmianach i planowaniu bedą bardziej rzetelne
2016-09-13 12:23
64x64

aha napisał:

"Wpływają także wnioski mieszkańców w sprawie wycofania linii 125 z pl. Hallera i skierowania jej do stacji metra Stadion Narodowy " tak tak ludzie piszą żeby skracać trasy autobusów.... a w styczniu podwyżka biletów pewnie?
2016-09-13 12:21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia