Bazylika bez barier. Będzie winda dla wiernych

21.09.2015
- Po zapoznaniu się z opiniami parafian, podjąłem decyzję o zainstalowaniu windy ułatwiającej osobom niepełnosprawnym i starszym spokojne wejście do świątyni - informuje Edmund Modzelewski, proboszcz Bazyliki NSJ przy Kawęczyńskiej 53.

Będzie winda w Bazylice na Kawęczyńskej

Pamiętając o starszych i niepełnosprawnych

Dziś, aby wejść do monumentalnej Bazyliki Najświętszego Serce Jezusowego trzeba pokonać około 20 stromych schodów. Przed każdym nabożeństwem można spotkać matki z wózkami oraz starsze osoby chodzące o kulach, dla których pokonanie takiej bariery jest niezwykle męczące. Stąd pomysł zbudowania windy.

Miejsce montażu windyWinda umożliwiająca wiernym dostanie się do świątyni będzie zainstalowana od strony ulicy Siedleckiej w miejscu zajmowanym dziś przez niewielki sklepik parafialny. Obecnie jest przygotowywany projekt i kosztorys.

- Prace chcielibyśmy zrealizować w 2015 roku. W związku z tym przedsięwzięciem ofiary składane na tacę w każdą I niedzielę miesiąca będą przeznaczone na zakup i instalację windy. Za wszelkie formy wsparcia tego projektu, za życzliwe zrozumienie i za ofiary składam szczere Bóg zapłać. Mam nadzieję, że szybko i sprawnie ten projekt zrealizujemy ku radości i wygodzie wszystkich, którym niełatwo wspinać się po schodach na Mszę św. - mówi ks. proboszcz.

Trwa zbiórka

Ofiary na ten cel można składać do specjalnej skarbony ustawionej w Bazylice lub wpłacać na konto z dopiskiem, że ofiara przeznaczona jest na montaż windy.

Konto parafialne - Bank PKO SA
77 1240 6074 1111 0000 4992 2527


TJ

Więcej informacji

Wasze komentarze

64x64

Waszkiewiczb napisał:

cyt"Ofiary na ten cel można składać do specjalnej skarbony ustawionej w Bazylice lub wpłacać na konto z dopiskiem, że ofiara przeznaczona jest na montaż windy." kon cyt Toć to panoczku czysta bezczelność , mam dać datek bo parafia taka biedna?
2015-09-21 16:02

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia