Projekt Centrum Praskie Koneser wart 700 mln zł

24.09.2015
Realizowane od 2010 roku inwestycje na terenie warszawskiego Konesera nabierają tempa. Niebawem rozpocznie się budowa części komercyjnej projektu - Centrum Praskie Koneser. Szacowana wartość przedsięwzięcia to około 700 mln zł - informuje Eurobuild CEE.

Wizualizacja planowanej zabudowy, fot. Centrum Praskie Koneser
Mieszkania i biura

Wizualizacja planowanej zabudowy, fot. Centrum Praskie KoneserCzęść mieszkaniowa Centrum Praskie Koneser stanowi około 40 procent powierzchni użytkowej całej inwestycji. Zabudowania części mieszkalnej powstaną wzdłuż ulic Białostockiej i Nieporęckiej. Do ukończonych już budynków mieszkalnych "Mennica" oraz "Wytwórnia" w kolejnych etapach rozbudowy "Konesera" dołączą jeszcze 3 nowoczesne obiekty mieszkalne: "Skarbnica" oraz "Monopol" i "Manufaktura". Łącznie na terenie "Konesera" przewidziano 342 mieszkania.


Na terenie "Konesera" znajdzie się 25,5 tys. mkw. biur oraz 20 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, z czego około 30 proc. zajmą restauracje, kawiarnie i bary. Powierzchnia handlowa zorganizowana będzie w przyziemiach nowych i zrewitalizowanych budynków. Inwestorzy zaplanowali też centrum konferencyjne o powierzchni użytkowej około 800 mkw., które stanie obok budynku filtracji. Od ulicy Ząbkowskiej zaplanowano również hotel ze 140 pokojami.

Pod budynkami zaplanowano z kolei trzypoziomowy parking podziemny na około 1 tys. aut.

Muzeum wódki

Przy Ząbkowskiej powstanie także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Otwarcie zaplanowano w 2017 roku.

Zakończenie realizacji całego przedsięwzięcia planowane jest w 2018 roku.


TJ

Wasze komentarze

64x64

lcf napisał:

Wolno idzie ta budowa, już 5 lat. Zastanawia mnie czy inwestor miał zgodę na wycinkę topoli rosnących za murem dawnej spirytusowni od str. Białostockiej. Już po dłuższym czasie (te powiedzmy 4 lata od wycinki) zdążyły wyrosnąć na ich miejscu nowe krzaki oraz zaczątki nowych topoli... a jak na razie, stoi w okolicy opuszczony samochód, koparka oraz jakiś czas temu wywrotka :) Powodzenia w budowie bo widok od Białostockiej okropny jak po działaniach wojennych...
2015-09-30 23:02
64x64

Tomek napisał:

Z tego co się orientuję, to był konkurs architektoniczy, który wygrał zespół, którego zignorowano, a będzie realizowany projekt, który zajął 2-miejsce. I znowu krętactwa :)))))
2015-09-25 08:08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia