Narkomani budzą emocje. "Nie będzie nas na Kickiego. Strach jest obopólny"

08.10.2015
Spotkanie informacyjne dotyczące ewentualnego ulokowania w dzielnicy Praga Południe
Fundacji Redukcji Szkód wspierającej osoby uzależnione było prowadzone praktycznie do jednej bramki. Mieszkańcy w burzliwej dyskusji zdecydowanie odrzucili ewentualną lokalizację przy Kickiego 1 na Grochowie.

Spotkanie w sprawie punktu Fundacja Redukcji Szkód
Nasze osiedle


"To jest nasze osiedle, nie zgadzamy się aby w budynku mieszkalnym w pobliżu szkół i przedszkoli gromadzili się narkomani. Strzykawki leżały na klatce. Żerań Wschodni, Targówek Przemysłowy - tam nie ma niczego. Proszę bardzo ale nie na Grochowie" - argumentowali zgromadzeni na Paca 40 mieszkańcy.

Poziom stresu zbyt duży

"Nie będzie nas na Kickiego 1. Nawet gdyby była decyzja, bałabym się być bo strach jest obopólny, Państwo się boją nas a my się boimy Państwa." - zapewnia Magdalena Bartnik - Prezes Fundacji Redukcji Szkód.

Rozumiem Państwa lęk i obawy

"Rozumiem Państwa lęk i obawy. Ta lokalizacja nie jest lokalizacją dobrą. Ja dzisiaj wiem, że jeżeli taka działalność, która budzi ogromne emocje trzeba będzie zorganizować tam gdzie strumienie mieszkańców a zwłaszcza dzieci czyli placówki oświatowe są w dużej odległości. Trudno znaleźć takie miejsce w naszej dzielnicy." - tłumaczył burmistrz Tomasz Kucharski.


TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

maria napisał:

"Trudno znaleźć takie miejsce w naszej dzielnicy." - tłumaczył burmistrz Tomasz Kucharski." A dlaczego ma to być w naszej dzielnicy??? Grochów ma byc śmietnikiem całej Warszaw? Oj, Panie Burmistrzu, nie szanuje Pan mieszkańców.
2015-11-03 23:06
64x64

Krzysztof napisał:

Mieszkańcy protestują. Nie chcemy fundacji na Grenadierów. http://tinyurl.com/narkomani
2015-11-01 22:14
64x64

yenna napisał:

Burmistrz tak przemyślał sprawę, że dał fundacji już bez konsultacji z mieszkańcami lokal na przeciwko szpitala na grenadierów. Z tyłu same budynki mieszkalne, obok przedszkole, szkoła podstawowa i liceum....
2015-10-29 22:00
64x64

Grochowy napisał:

Mam chorą osobę w rodzinie, która bierze codziennie zastrzyki. Musi KUPOWAĆ igły i strzykawki. Jak rozumiem nie zasłużyła na darmowe...
2015-10-11 01:03
64x64

Ania napisał:

Wy się zajmijcie zwalczaniem narkomani, wyprowadzeniem tych młodych zagubionych w swoim nałogu ludzi a nie do cholery jeszcze im w tym pomagać i podawać pod nos strzykawki i igły. My rodzice w trosce o nasze dzieci o nas samych wszystko robimy aby zapewnić bezpieczeństwo A Wy Urząd-Fundacja czy wogole myślicie o zwykłych ludziach, rodzinach rozpatrując lokalizację i okolice takiego punktu ? Jakbyście myśleli tego tematu by nie było i tylu nerwów w ostatnim czasie.
2015-10-08 23:27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia