Straż miejska upomina kierowców

15.10.2015
Zmotoryzowani mieszkańcy Nowej Pragi od zeszłego tygodnia otrzymują za wycieraczką ostrzeżenie od strażników miejskich. W związku z nieprawidłowym parkowaniem grozi nie tylko mandat, ale także wywiezienie auta na lawecie.

Kartka od straży miejskiej za wycieraczką
Nie mamy gdzie parkować

Ulica Namysłowska z azylami dla pieszychStrażnicy pouczają kierowców, iż parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania, a także wzdłuż linii ciągłej, jeśli zmusza to innych kierowców do najeżdżania na linię stanowi naruszenie art. 49 p.1 ust.1 Prawa o ruchu drogowym. Jednocześnie zwracają się z prośbą o nie parkowanie w tych miejscach.

"Czy możecie poruszyć temat zakazów parkowania na ul. Namysłowskiej? Jako mieszkańcy nie mamy już gdzie parkować swoich samochodów. Owszem, jest parking przy bazarku, ale w weekendy jest zarezerwowany dla handlarzy z bazaru." - piszą do nas mieszkańcy Nowej Pragi oraz ulicy Namysłowskiej, na której w ostatnim czasie ustawiono m.in. azyle dla pieszych jednocześnie ograniczając ilość miejsc do parkowania aut.

Ratunkiem parking

Jednym z rozwiązań jest budowa parkingu. "Taki wniosek pojawił się m.in. wśród projektów złożonych w ramach budżetu partycypacyjnego. Niestety, nie zdobył potrzebnej ilości głosów. Projekt zakładał budowę zatok parkingowych przy ul. Darwina, z wykorzystaniem tzw. eko-kratki, co pozwoli na stworzenie potrzebnych miejsc i zachowanie zieleni. – Nie udało się w budżecie partycypacyjnym, dlatego znajdziemy potrzebne fundusze w tradycyjnym budżecie. Zarząd dzielnicy jest przekonany do mojego pomysłu – mówi radny Kamil Ciepieńko z Praskiej Wspólnoty Samorządowej.

TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Zając napisał:

Na Namysłowskiej przy ogródku jest zatoczka do parkowania z ustawionym znakiem wskazującym na parkowanie równoległe. Tyle, że w ten sposób mieszczą się tam dwa samochody, przy parkowaniu skosem trzy. Parkowanie takie nie utrudnia ruchu na chodniku, niczego nie niszczy ale Straż wlepia mandaty bo znak jest inny. Po przeciwnej stronie przy aptece jest szerokie miejsce na chodniku, oddzielone słupkami od części pieszej, zmieści się tam z 5 pojazdów. Wszystko wskazuje na to, że do tego celu ktoś je kiedyś przeznaczył. Niestety w ostatnim szale stawiania znaków nie ma oznaczenia parking ale też nie ma zakazu. Jednak Straż ma tam pole do popisu, kilka razy dziennie czatują na kierowców i samochody. Tłumaczą się donosami od ludzi z bloku. Sądzę, że zrobili sobie złote i łatwe poletko zarabiania kasy. Jak to ukrócić?
2016-01-14 21:40
64x64

nusbaum napisał:

Przebudowa Namysłowskiej to pieniądze wyrzucone w błoto. Zamiast tworzyć nowe miejsca parkingowe, lepiej ograniczać i dawać strażnikom miejskim pretekst do wlepiania mandatów, "parkowanie 10 metrów od skrzyżowania" to przecież jest chore w tym rejonie. Darwina- ulica dwukierunkowa - parkowanie po obu stronach,chodnik zajęty przez parkujące samochody, ale po drugiej stronie jest za to trawnik szerszy niż ulica. Następnie chodnik z parkującymi samochodami, po którym można spokojnie spacerować , i następny trawnik. I "nasze pieski" maja gdzie zostawiać kupki. Niech nawiedzeni ekolodzy nie wmawiają że na Pradze jest mało zieleni. A jeszcze Jedno Namysłowska to boczna ulica na której trochę ruchu jest w sobotę i niedziele do południa , potem spokój. '
2015-10-17 16:32
64x64

mk napisał:

kangur - zgadzam się i popieram w 100%
2015-10-16 18:54
64x64

kangur napisał:

Oto kilka moich spostrzeżeń związanych z w/w zmianami na ulicy Darwina i Namysłowskiej. 1) Na skrzyżowaniu Młota i Darwina podwójna ciągła na tej drugiej sięga aż do 2 klatki bloku (około 30 m jak nie więcej) Dlaczego taka długa??? 2) Nie wiem czym różni się skrzyżowanie Młota - Darwina od Burdzińskiego - Darwina czy Nusbauma - Darwina na których już takich poziomych oznaczeń niema???? 3)Według widocznych oznaczeń na Namysłowskiej - Szanajcy kierowcy wyjeżdżający z parkingu bazarku będąc po prawej stronie mają pierwszeństwo.Czy tak powinno być??? 4)Samochody ciężarowe nie są wstanie z Darwina wykonać skrętu w lewo w Namysłowską dzięki tym "wspaniałym "wysepką.Czy kogoś to obchodzi???? 5)Dzięki wysepką na Namysłowskiej kierowcy stojący w kolejce do wjazdu na bazarek skutecznie blokują ruch innym użytkownikom drogi zmuszając co nerwowych do jazdy pod prąd. 6)Dzięki takiej wysepce (Namysłowską -Darwina w stronę Starzyńskiego )autobus nie jest w stanie przejechać , ominąć pojazd kiedy np roztargniony klient Lecznicy Weterynaryjnej zaparkuje na azylu.Jedyne wyjście pozostaje jazda pod prąd zanim pojazd zostanie usunięty. 7) I chyba najistotniejsza sprawa .Dlaczego Namysłowska nie może być z pierwszeństwem przejazdu??? I tak wszyscy myślą że ma skoro posiada takie "wspaniałe wysepki"i i oznaczenia poziome. Jeżdżące autobusy komunikacji miejskiej jeszcze bardziej ich w tym utwierdzają. Że do tej pory nie ma wypadku to tylko zasługa tego że mało kto zaryzykuje wyjazdu z prawej strony (swoja stroną) z ulicy np Darwina, Linneusza, Szanajcy,Szymanowskiego cz Brechta.Czy musi dojść do tragedii????? Warto czasami pomyśleć czy to co się robi dla bezpieczeństwa nie stworzy większego zagrożenia.W tej chwili owe zmiany to woda na młyn dla Straży Miejskiej których już nie interesują pijące lumpy na ławkach przed Ogrodem Jordanowskim na wspomnianej Darwina, bijące butelki na chodnikach. Zresztą jak to mówią pod latarnia najciemniej.(ich placówka mieści się 300 metrów od Jordanka na ulicy Młota)A może by tak monitoring DLA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI??? I jeszcze jedno Panowie Strażnicy - może parę mandatów wystawicie swoim kolegom którzy parkują przed Waszym frontowym chodnikiem od strony Linneusza skutecznie blokując dojście choćby do pasów???
2015-10-15 21:04
64x64

PR napisał:

Taka sama sytuacja jest w rejonach ulicy Witolińskiej, trzeba uważac na parkowanie wzdłuż słupków :)
2015-10-15 12:36

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia