Bez ofiar śmiertelnych na Grochowskiej. Przełom?

06.02.2021
Ubiegły rok był trudny, jednak gdy popatrzeć na statystyki wypadków na Grochowskiej można śmiało powiedzieć, że był to rok przełomowy. W całym 2020 roku na jednej z głównych arterii Pragi Południe miało miejsce 8 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Po raz pierwszy od wielu lat nie było ofiar śmiertelnych.


Grochowska coraz bezpieczniejsza

W drugiej połowie 2019 roku zakończyła się modernizacja torowiska na znacznym fragmencie ulicy Grochowskiej. W dwóch miejscach przy ulicy Mińskiej i Siennickiej wykonano sygnalizacje. Kilka lat wcześniej ZDM przeprowadził na odcinku od Ronda Wiatraczna do ul. Jordanowskiej wymianę oświetlenia dzięki czemu na ulicy jest jaśniej, a tym samym bezpieczniej.

Kolejnym projektem poprawiającym bezpieczeństwo był zrealizowany pod koniec zeszłego roku projekt z budżetu obywatelskiego zakładający budowę nowych dojść do pięciu peronów tramwajowych przy ul. Grochowskiej. Zebry zostały wytyczone przez drogę dojazdową do zabudowań po północnej stronie torowiska.

Dla porównania w 2019 roku wypadków było aż 17. Osób rannych 20. Jedna osoba niestety straciła życie.

TJ


Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia