Wypożyczalnia nadal czynna. Przeprowadzka w styczniu

Dodano: 21.12.2015, modyfikacja: 21.12.2015
Nadal nie doszło do planowanego na 16 grudnia zamknięcia biblioteki z bloku przy Kijowskiej 11. Decyzja dzielnicy dotyczące przeniesienia placówki na odległy Golędzinów są jednak wciąż aktualne i zmiana adresu nastąpi najprawdopodobniej na początku stycznia przyszłego roku.Przenosiny w styczniu

"Biblioteka przy Kijowskiej 11 - będzie przeniesiona, ale równocześnie trwają rozmowy z RSM Praga - dopiero teraz spółdzielnia zdecydowała się negocjować wysokość czynszu. Rozmowy są w toku. Jednak i tak lokal wymaga remontu po zalaniu. Otwarcie biblioteki na Golędzinowie zaplanowano na początek stycznia przyszłego roku, więc jeśli na razie jest otwarta filia przy Kijowskiej 11, to jest to ukłon w stronę mieszkańców. Z tego, co się dowiedziałam, to grupa osób wypożyczających książki częściej niż raz w miesiącu w tej filii wynosi 14 osób." - informuje Beata Bielińska-Jacewicz, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga Północ.

Dlaczego?

Jakie są powody przeniesienia placówki na ulicę Jagiellońską wyjaśniała w połowie grudnia Beata Bielińska-Jacewicz. "Są dwa powody przeniesienia tej biblioteki - pierwszy - lokal był zalany z góry i wymaga remontu, zniszczeniu uległa część księgozbioru, druga, to bardzo wysoki czynsz (21,95 zł za metr kw. - red.) komercyjny i brak dotychczas reakcji RSM Praga na prośby dyr. Masłowskiej o obniżenie czynszu. Na Golędzinowie mamy nowy lokal należący do zasobów gminy, a koszt wynajmu to różnica ok. 20 zł za metr kw.".


TJ


Więcej na ten temat


Obiekty

Wasze komentarze

64x64

czytelnik napisał:

Czytałem o sprawie biblioteki w Nowej Gazecie Praskiej i z tego co tam piszą wynika, że tylko dyrektorce biblioteki zależy na jej zamknięciu. Może to ją pora "zamknąć"?
2015-12-28 23:15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia