Cała Polska Myje Ręce

04.01.2016
Mycie rąk, z pozoru trywialne i oczywiste, jest czynnością o której zapomina wielu ludzi. Okazuje się jednak, że brak higieny  może powodować groźne choroby i wspomagać rozwój bakterii, stąd zrodził się pomysł kampanii Cała Polska Myje Ręce. Akcja powstała w 2014 roku z inicjatywy Katedry Public Relations i Komunikacji Marketingowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a współtworzy ją grono studentów uczelni. 


Informacje przekazywane przez kampanie zmuszają do myślenia. Każdego dnia otacza nas miliony drobnoustrojów, a na naszych dłoniach kumuluje się nawet do 5 milionów bakterii na centymetr kwadratowy skóry. Zarazki te powodują wiele niebezpiecznych dolegliwości, między innymi tasiemca, owsiki, salmonelle czy żółtaczkę. 

Inicjatorzy akcji przypominają, że należy myć ręce po wyjściu z toalety, po powrocie do domu czy przed jedzeniem, ale zwracają uwagę również na to, że brud najczęściej kryje się w miejscach o których czyszczeniu zapominamy. 400 razy więcej bakterii niż na toalecie znajduje się na naszych telefonach, klawiaturze komputera czy biurku. Dlatego kampania zachęca nie tylko do samego mycia rąk ale też do dbania o codzienną higienę naszego otoczenia.

Odwiedziliśmy już szkoły, przedszkola i przekonaliśmy wiele osób do higieny rąk! Co więcej, powstały happeningi i liczne krótkie filmy promujące codzienne mycie dłoni.

Kampania jest realizowana w mediach społecznościowych, można odnaleźć ją na Facebooku, Instagramie, Snapchacie , Youtube, Twitterze oraz Pinterest.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia