List: Brud i śmieci na Ząbkowskiej

11.01.2016
- Kochani, kilka słów a propos ul. Ząbkowskiej. Ulica nam pięknieje, nowe i odrestaurowane budynki, urocze kawiarnie... tylko dlaczego jest tak brudno? - pisze w liście do naszej redakcji zaniepokojona mieszkanka.

Brudna ulica Ząbkowska

Kto jest winny?

- Przechodzę tą ulicą niemal codziennie, zawsze na odcinku Brzeska - Targowa pełno zbitego szkła, fruwających torebek, śmieci, szczególnie w okolicach bram. Elewacja przy chodniku zawsze brudna. Moje pytanie, czy może ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Kto jest zobowiązany do sprzątania tego odcinka? - pyta czytelniczka.


TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Elwira napisał:

Mój lokal znajduje się na dalszym odcinku Ząbkowskiej (w pobliżu Konesera). Niestety codziennie rano sama muszę sprzątać puste butelki oraz inne śmieci. Nie wspomnę, że obok wejścia do sklepu w bramie nagminnie śmierdzi sikami! W okresie wiosna/jesień starałam się dbać o zieleń przy lokalu ale wszystkie ładniejsze kwiaty i drzewka znikają. Zanim zdecydowałam się na działalność na ul. Ząbkowskiej, wnikliwie zapoznawałam się z informacjami o tej dzielnicy i czytałam w Internecie jak tu będzie pięknie. Póki co, uważam, że daleka droga do tej ,,piękności" i już wątpię, czy wogóle kiedykolwiek tak się stanie?
2016-01-12 13:54
64x64

nes napisał:

Ilość kawiarni i innych lokali usługowo - gastronomicznych na tym odcinku ulicy Ząbkowskiej to całkowita porażka. Wszelkie weekendy są zmorą - "kulturalni" Warszawiacy wyruszają w miasto, bo przecież "Praga taka modna". Wydzierają się pijani pod oknami po nocach, sikają w bramach, śmiecą. W lato, kiedy lokale rozstawiają ogródki jest jeszcze gorzej, czasami oka nie można zmrużyć. Samochody tak nie przeszkadzają, do tego przez kilkudziesięciolecia mieszkania tutaj można się przyzwyczaić, ale że tych ludzi kultury nie nauczono, żeby nie darli się i nie śpiewali po nocach, bo ludzie śpią, bo wstają do pracy, ciężko zrozumieć. Bydło i nic więcej.
2016-01-12 09:34
64x64

Ewa napisał:

Wyjaśniliście sprawę?
2016-01-12 08:11
64x64

Maciek napisał:

Jak paniusia widzi śmieci, to niech podniesie i wrzuci do kubła. Od codziennego krzywienia się z obrzydzeniem i pisania do redakcji nie zrobi się czyściej.
2016-01-11 22:33

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia