Śnieżna 4 wraca do życia. Będzie hostel

17.02.2016
Szmulowizna hostelami bogata. Za 2-3 tygodnie w zabudowaniach dawnej fabryki "Franboli" przy ulicy Śnieżnej 4 zostanie otwarty nowy Hostel Maxim. Tym samym niewykorzystywany od ponad 10 lat budynek wróci ponownie do życia.
Historycznie i słodko na Śnieżnej

Piętrowy budynek, w którym powstanie hostel został zbudowany w 1931 roku na potrzeby administracyjno-biurowe mieszczącej się naprzeciwko Fabryki Cukrów i Czekolady "Franboli". Do dziś można na nim dostrzec umieszczony monogram składający się z liter "I" oraz "K". To inicjały Ignacego Kiełbasińskiego, długoletniego dyrektora i współwłaściciela zakładów.

Na przełomie 1944/1945 roku w budynku przy Śnieżnej 4 zamieszkał Bolesław Bierut. Starsi mieszkańcy Pragi pamiętają jak przemawiał do zgromadzonej ludności stojąc na jednym z balkonów w pobliżu ulicy Grodzieńskiej.

Po nacjonalizacji zakładu w budynku biurowym przez wiele lat produkowano pomoce dydaktyczne dla szkół. To właśnie na Śnieżnej 4 powstały tak lubiane przez dzieci szkielety anatomiczne...

Po 1989 r. budynek przeszedł gruntowny remont i stał wiele lat pusty aż do dziś. Już wkrótce na piętrze zostanie urządzony Hostel Maxim.


TJ

Więcej informacji


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia