Firma Mosty Katowice opracuje projekt Obwodnicy Śródmiejskiej

26.02.2016
Wybrana została najkorzystniejsza oferta w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna na Grochowie do ul. Radzymińskiej na Targówku.
Prace projektowe

Oferty złożyło siedem firm i konsorcjów. Ceny kształtowały się pomiędzy 16,9 a 6,9 mln zł. Wszyscy oferenci zadeklarowali skrócenie 30-miesięcznego terminu o cztery miesiące. Wybrana została oferta firmy Mosty Katowice.

W ramach prac projektowych wykonana zostanie m.in. analiza funkcjonalno-ruchowa i przestrzenna trasy na odcinku od skrzyżowania z ul. Międzyborską, poprzez ul. Grenadierów, rondo Wiatraczna, ul. Szaserów, Chrzanowskiego, Kozią Górkę, Zabraniecką – Księżnej Anny, Trasę Świętokrzyską do ul. Radzymińskiej.

Na etapie wykonywania koncepcji programowej mają powstać co najmniej trzy warianty przedsięwzięcia.

W projekcie drogi przewidziane będą rozwiązania w zakresie węzłów i skrzyżowań, które ułatwią ruch pieszy pomiędzy przystankami różnych środków komunikacji publicznej. W szczególności dotyczy to rejonu ronda Wiatraczna (tramwaj, autobus, w przyszłości metro) i ul. Radzymińskiej (kolej, autobus, metro). Analizowana będzie także pod kątem kosztów finansowych, środowiskowych i społecznych kwestia długości tunelu dla przeprowadzenia jezdni głównych trasy pod rondem Wiatraczna.

Projekt trasy ma uwzględnić planowaną lokalizację stacji metra w rejonie ronda Wiatraczna, estakady w miejscach przekroczenia terenów kolejowych (Kozia Górka, łącznica kolejowa nr 503 Warszawa Wschodnia Towarowa – Warszawa Wileńska – Marki) oraz przystanki autobusowe wraz z zejściami na wiaduktach nad liniami kolejowymi nr 2 i 7.

Analizowane ma być także przesunięcie trasy i układu torowego w stronę ul. Zabranieckiej na odcinku od skrzyżowania z Trasą Świętokrzyską do ul. Radzymińskiej. Węzeł z ul. Radzymińską ma umożliwiać w przyszłości kontynuację budowy trasy w kierunku węzła Żaba.

Zakończenie inwestycji przewidziano w 2021 roku.

ZM/TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Rafał Wodzicki napisał:

Ciekawe, że wspomina się o stacji metra wg projektu bardzo złego linii (skandalicznego) na Gocław, który jest zagiętym do tyłu odcinkiem do Ząbek zmuszającym do podróży dookoła świata zamiast do śródmieścia. Za to nie wspomina się o przesiadkach na kolej aglomeracyjną na liniach otwockiej (Emilanów) i sulejkowskiej (Utrata). Sam wskazywałem na nieuwzględnienie stacji Utrata przez wykonawców projektu wstępnego (ani miasto im nie powiedziało, ani sami na to nie padli, że trzeba). Podobnie przesiadki do autobusów mają być wielokilometrowe. Czy wylot Wiatracznej ze zdjęcia zostanie zachowany? To jest zabytek.
2016-02-27 20:12

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia