Konsulat przywrócił wspomnienia. Jedyna taka budka telefoniczna

05.05.2016
Nie atrapa, ale najprawdziwsza czynna budka telefoniczna została zawieszona na murze dawnych zakładów Koneser przy ulicy Nieporęckiej. Całkowicie darmowa linia została uruchomiona dzięki staraniom Konsulatu Praettigau mieszczącego się po drugiej stronie ulicy.

Aparat telefoniczny na ulicy Nieporęckiej

"Wolna linia dyplomatyczna"

Dawnej do budek telefonicznych ustawiały się długie kolejki. Dziś aż 95 proc. Polaków nie widzi żadnej potrzeby, by z nich korzystać. Dlatego znikają w zastraszającym tempie. Jeszcze w 2000 roku na terenie całego kraju było ich prawie 100 tys. Obecnie już mniej niż 10 tys.

Ufundowana przez Konsulat Praettigau budka nie dość, że umożliwia prowadzenie darmowych rozmów, to jeszcze jeszcze posiada swój numer: 22 698 24 39. Władze Konsulatu zachęcają mieszkańców do korzystania.


TJ

Więcej informacji


Firmy

Wasze komentarze

64x64

artek napisał:

Fajne wspomnienie i fajnie że znów na Pradze można znaleźć coś nowego i ciekawego! To bardzo ciekawe jak wiele się w ciągu ostatnich lat zmieniło na Pradze. Sam mieszkam po drugiej stronie Wisły jednak często zaglądam czy to na festiwal Otwarta Ząbkowska czy inne ciekawe ewenty odbywające się w prawej części stolicy. Mam nadzieje że zmiany będą nabierać tempa i będzie ich coraz więcej a co za tym idzie i sukcesów również. Bo to że Google Campus zamieszkał w rewitalizowanym koneserze to niewątpliwie sukces!
2016-05-17 21:47

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia