Jeziorko Gocławskie nadal prywatne

25.05.2016
- Decyzją z dnia 11 maja 2016 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie uchyliło w całości decyzję SKO z dnia 12 marca 2015 r. i odmówiło stwierdzenia nieważności decyzji Burmistrza Gminy Warszawa - Centrum z dnia 24 października 2002 r. orzekającej o nieodpłatnym przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w rejonie ulicy Bracławskiej oraz alei Stanów Zjednoczonych oznaczonej jako dz. ew. nr 23/5 z obr. 3-05-25 (teren Jeziorka Gocławskiego wraz z terenem zielonym). - poinformował Urząd Dzielnicy Praga Południe.

Jeziorko Gocławskie dalej prywatne


Tylko wykup

Decyzja jest ostateczna w trybie instancyjnym, jednak może być zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od daty doręczenia. Jeśli tak się nie stanie, jedyną możliwością aby jeziorko Gocławskie było znów publiczne, będzie wykup całej działki. Dzielnica z uwagi na kształt budżetu oraz przedstawiony przez właścicieli operat szacunkowy opiewający na ponad 20 mln nie dysponuje środkami na ten cel.

Dla uspokojenia należy dodać, iż prywatny właściciel od 2002 roku w żaden sposób nie utrudnia dostępu do akwenu. Jest on otwarty i dostępny dla wszystkich.


TJ

Więcej na ten temat
Wasze komentarze

64x64

Wawiak napisał:

To był super prezent od miasta. Ja to nawet na komunię nie dostałem równie dobrego. Dzisiaj to nawet nie zrobią obniżki na 50% żebym swoje użytkowanie wieczyste wykupił.... Ale za to przyszła podwyżka 1500% w ciągu ostatnich 2 lat.
2016-05-26 20:26

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia