Pamiętasz psa Pankracego - głosuj na tablicę dla Zygmunta Kęstowicza

21.06.2016
Czy Zygmunt Kęstowicz doczeka się tablicy pamiątkowej na bloku, w którym mieszkał przy Komorskiej 8? O powodzenie idei upamiętnienia wybitnego aktora zdecydują głosy oddane w tegorocznym budżecie partycypacyjnym. W 2017 roku przypada 10 rocznica jego śmierci. Głosować na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl można do 24 czerwca br.

Zygmunt Kęstowicz i pies Pankracy - fot. Piotr Liszkiewicz
Wspomnienie po wyjątkowym sąsiedzie

Zygmunt Kęstowicz był wieloletnim mieszkańcem Osiedla "Ostrobramska" na Grochowie i wielkim przyjacielem dzieci. "Do połowy lat 80., gdy tylko wychodził na spacer otaczała go gromadka dzieci z osiedla. Urządzał nam pogadanki, edukacyjno- polonistyczne. Jego skrzynka pocztowa była zapchana listami od dzieci." - wspomina pani Marzena.

Projekt, na który można głosować zakłada wykonanie tablicy pamiątkowej z polerowanego granitu. Na tablicy znajdzie się podobizna aktora, kilka linijek tekstu, poświęconego jego osobie, ale również wizerunek psa Pankracego, z którym Zygmunt Kęstowicz jest nadal bardzo mocno kojarzony. Ostateczny kształt i forma tablicy w przypadku realizacji projektu zostanie opracowany we współpracy z grafikiem i firmą kamieniarską. Koszt realizacji wyniesie 10 tys. zł.

TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Jancio napisał:

Może jakaś akcja przeciwko tej dyskredytacji naszej dzielnicy przez :http://tvnwarszawa.tvn24.pl/raport,praga-poludnie,60.html. Od lat ten sam banner, gdzie siedzą lumpy przy Wiatraku. Na Grochowie jest wiele ciekawszych miejsc niż ta lumpeliada, szczególnie, że w tym miejscu już pozostał lej.
2016-06-21 14:13

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia