Jest przetarg na nowe latarnie LED na Grochowskiej

23.07.2016
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na modernizację oświetlenia i sygnalizacji na ul. Grochowskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Jordanowskiej na Pradze Południe.
Prace mają się zakończyć do połowy grudnia. Oferty w przetargu można składać do 8 sierpnia.


Latarnie na Grochowskiej

Modernizacja oświetlenia na Grochowskiej

Na blisko 3-kilometrowym odcinku ul. Grochowskiej dziś stoją dziś stare słupy oświetleniowe. Część z nich to latarnie betonowe, część to słupy metalowe - wszystkie mają już ponad 40 lat. Pod koniec 2015 roku prawdopodobnie pod wpływem bardzo silnego wiatru i korozji jeden z nich upadł na ulicę. Po tym wydarzeniu wszystkie latarnie na Grochowskiej przeszły dodatkową, drobiazgową kontrolę, która nie wykazała zagrożenia przewrócenia się kolejnych latarń. Niemniej, ich stan techniczny nie był zadowalający, dlatego ZDM zdecydował się na wymianę latarń na nowe.

Zakres prac

W ramach prac objętych ogłoszonym przez ZDM przetargiem przewiduje się m.in. demontaż 175 słupów oświetleniowych (w tym 141 żelbetowych i 34 stalowe), 187 wysięgników i 270 kompletów opraw, a także ponad 7,3 km kabli. Na nowych słupach oświetleniowych zostanie zamontowanych ponad 350 opraw LED, składających się z 96, 48 lub 36 diod.

Wymienione zostaną także maszty sygnalizacji świetlnej i sygnalizatory na 7 skrzyżowaniach, w tym na rondzie Wiatraczna. Podczas prac będzie działać sygnalizacja zastępcza.

ZDM zapewnia, iż w czasie robót nie ucierpią drzewa. Mają zostać odpowiednio zabezpieczone i nawadniane w czasie wykonywania prac ziemnych.

Terminy

Prace przewidziane są jeszcze w tym roku. Mają się zakończyć do połowy grudnia. Oferty w przetargu można składać do 8 sierpnia.


ZDM/TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Waszkiewiczb napisał:

Czy ZDM poszedł po rozum do głowy i w ramach tej inwestycji wprowadzi ZSZR czyli zintegrowany system zarządzania ruchem szumnie obiecywany co najmniej od lat 5 ???
2016-07-25 16:16
64x64

sąsiad napisał:

z tego co czytam w dokumentach przetargowych na każdym skrzyżowaniu ma być monitoring :)
2016-07-25 13:20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia