Pałacyk na Kamionku otrzyma nową elewację

12.08.2016
Rozpoczął się remont zabytkowego "Pałacyku Korszanowskiego". Jedna z najstarszych na Kamionku kamienic już wkrótce otrzyma nową elewację. Nad przebiegiem prac czuwa konserwator zabytków.

Remont Grochowskiej 342

Perełka Kamionka

Piętrowa kamienica została zbudowana najprawdopodobniej w 1867 roku dla Andrzeja Korszanowskiego. Z uwagi na swój wygląd była nazywana przed wojną "Pałacykiem Korszanowskiego". Na początku 1975 roku została wpisana do rejestru zabytków.

Kamienica przy Grochowskiej 342 zostanie przywrócona do świetności dzięki inwestorom prywatnym, którzy od około 14 lat są właścicielami budynku. Projektantem prac jest Anna Roskowska. Prace budowlane zatwierdzone przez konserwatora zabytków wykonuje firma Kawbud.

TJWięcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Henryk napisał:

Wielka szkoda, że nie przywrócono elewacji tego budynku do stanu który był przed poprzednim remontem. Balkon znajdujący się nad głównym wejściem wsparty był na dwóch kolumnach, do wejścia wchodziło się po schodach okalających widoczny podest. Schody zostały najprawdopodobniej zlikwidowane ponieważ zajmowały zbyt dużą część chodnika. Myślę, że jeżeli nad remontem czuwa konserwator warto było przywrócić temu budynkowi historyczny wygląd.
2016-08-22 22:25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia