Zielona Chłopickiego to przeszłość

29.09.2016
Intensywna wynika drzew prowadzona jest wzdłuż ulicy Chłopickiego na Pradze Południe. Łącznie na całej ulicy zostanie usuniętych kilkanaście dorodnych topól.

Wycinka drzew na ulicy ChłopickiegoByły niebezpieczne

Ulica Józefa Chłopickiego miała być jedną z najważniejszych ulic na Grochowie. To właśnie nią miała przebiegać jedna z planowych tras "Alei Chwały" do miejsca bitwy Grochowskiej w 1831 roku. Plany, jak wiemy, nie zostały zrealizowane.

Po wojnie, najprawdopodobniej po 1955 roku, przy ulicy zasadzono rząd topól. Do dziś nadawały ulicy uroku. Jednak trzeba przyznać, że topola jest drzewem bardzo kruchym i łamliwym. Określana bywa nawet jako szkodnik.

Mieszkańcy ulicy, z którymi udało mi się porozmawiać, zgodnie mówią, że choć żałują wycinanych drzew, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zdarzało się, iż duże konary spadały na ulicę czy dachy budynków.

TJ


Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Adam napisał:

Nie raz konary spadały na chodnik i ulicę przy większej wichurze, wycinka topoli została przeprowadzona staranie, jest teraz bezpieczniej.
2016-10-12 00:58
64x64

Karol napisał:

Ta wycinka została zorganizowana nielegalnie przez ZOM bez zgody dzielnicy i ekologów. TO SKANDAL!!!
2016-10-05 08:35

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia