Uratować mural. Pomysły na wagę złota

15.10.2016
Mińska 12 zostanie wkrótce wyburzona. Wraz z opuszczoną od lat 90. kamienicą zniknie na zawsze bardzo ciekawy mural zdobiący od 2013 roku jej ścianę. Czy są szanse na jego uratowanie?

Czy uda się zachować mural przy Mińskiej 12?

"Zamek" na Kamionku

Czarno-biały mural nie ma oficjalnej nazwy. Jednak z uwagi na przedstawione przez brytyjskiego artystę Phlegma motywy bywa nazywany "Zamkiem". Charakterystyczne dla Phlegma postacie budują od fundamentów swój zamek z wieżyczkami i pomostami. Co ciekawe, istniejące w kamienicy puste otwory okienne stały się częścią namalowanego zamczyska.

Pomysły na wagę złota

Pomysłów na uratowanie muralu dziś specjalnie nie ma. Dokumentacja fotograficzna wydaje się prostym, tanim i dobrym rozwiązaniem, jednak nie zapobiegnie ona temu, iż mural zniknie z tego obszaru. Jednym z wariantów jest ukazanie muralu w mniejszej skali na terenie odnowionego w przyszłości pobliskiego bazarku lub nowej inwestycji realizowanej w miejscu zburzonej kamienicy.


TJ


Więcej na ten temat


Obiekty


Galeria


Mińska 12 na Pradze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia