Niebezpieczne miejsce na Kobielskiej

09.11.2016
- Nie czekajmy na trupa - mówi Andrzej Miękinia, przewodniczący rady osiedla Grochów Centrum i wskazuje ręką miejsce, gdzie jego zdaniem powinien zostać ułożony dodatkowy próg zwalniający na ulicy Kobielskiej.

Niebezpieczne miejsce na Kobielskiej
O krok od tragedii

Na przebudowanej ostatnio ulicy Kobielskiej wykonano montaż spowalniaczy w trzech lokalizacjach. Jednak wszystkie są oddalone od skrzyżowania z ulicą Kickiego, a miejsce to, jak pokazuje przytoczone poniżej zdarzenie, jest szczególnie niebezpieczne.

Jest środek wakacji. 21 lipca br. jadący ulicą Kobielską kierowca wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do kolizji z samochodem wyjeżdżającym z ulicy Kickiego. Uderzone z impetem auto wpadło na chodnik, poważnie uszkadzając zaparkowany samochód pana Ryszarda - właściciela serwisu AGD przy Kobielskiej 75.

Dokładnie dwie godziny później, przy wystawionych w sezonie letnim stolikach kawiarni "Grochownia" siedzieli nieświadomi zagrożenia ludzie. W pobliżu jest przedszkole i akademiki. Naprawdę mogło dojść do wielkiej tragedii.

Decyzję o ew. montażu progu zostawiamy władzom dzielnicy.

TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Zenek napisał:

Skrzyżowanie Kobielskiej z Kickiego jest dość bardzo obciązone ze względu bramy-przejscia przy ulicy Grochowskiej, jest to tzw trakt pieszy gdzie ruch jest bardziej intensywny niz na pobliskich skrzyzowaniach, wg mnie progi powinny by przed skrzyżowaniami
2016-11-22 23:48
64x64

PanKracy napisał:

na podstawie pojedynczego zdarzenia nie można podejmować takich decyzji. Tak się składa że mieszkam naprzeciwko i wg moich obserwacji to miejsce wcale nie jest bardziej niebezpieczne od innych skrzyżowań.
2016-11-10 13:29

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia