"Kasa wyrzucana w błoto". Lawina komentarzy po zamknięciu Ząbkowskiej

24.04.2017
Projekt Żywa Ulica organizowany w ostatnią sobotę przez fundację Napraw sobie miasto podzielił mieszkańców."I kto za to płaci. Zamknięta Ząbkowska, na której hula wiatr. Tak się marnuje publiczne pieniądze i utrudnia życie mieszkańcom." - napisał na swoim profilu radny Robert Kazanecki.
Żywa Ulica i zamknięta Ząbkowska, fot. Robert Kazanecki
Zamknięta "Żywa Ulica" Ząbkowska, fot. Robert Kazanecki

Mało efektywne zabiegi prospołeczne


Opinia radnego nie jest jedyna. Mocny głos w tym samym temacie zamieściła na swoim facebookowym profilu Anna Schmidt, pisząc: "Dziś Ząbkowska została zamknięta, co kosztuje kilkadziesiąt tysiaków...organizatorem wydarzenia była fundacja Napraw sobie miasto... kochani w mojej opinii to, co się wyrabia z kasą i naszą dzielnicą to dramat rdzennych mieszkańców, kupa kasy wyrzucana w błoto, kosmetyczne zabiegi prospołeczne, które są mało efektywne. Równolegle na ważne sprawy nie ma hajsu, nie ma uwagi...smutne."

Ulica działa!

Zupełnie inaczej sobotni projekt postrzega pełnomocnik ds. rewitalizacji Jacek Grunt Mejer. "Żywa Ulica działa! Zapraszamy dziś, jeszcze do 18 na Ząbkowską i Wileńską. Można usiąść na leżakach, pograć w tenisa stołowego, wypożyczyć hulajnogę, rower i inne ;-) Można usiąść przy stoliczku (i nie być zobowiązanym do kupna czegokolwiek! :-) Jak widać na zdjęciach, można też grać w piłkę :-). Działa miniwybieg dla psów. Można też wziąć udział w badaniu ;-) Mimo wietrznej pogody są ludzie i ulica żyje innym tempem. Jest cicho - co wielu mieszkańców Ząbkowskiej bardzo docenia." - informował w sobotę.

Ząbkowska deptakiem?

Społecznicy podkreślają, że uspokojenie ruchu na Ząbkowskiej to cisza i brak spalin, co ich zdaniem jest bezcenne, a mieszkańcy są ZA. Wydaje się zatem, że temat zamknięcia dla ruchu kołowego Ząbkowskiej będzie coraz mocniej akcentowany. Szczególnie, iż zakończenie budowy Trasy Świętokrzyskiej otworzy ku temu możliwości i da przychylne spojrzenie od strony władz Warszawy.

TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

Katzprzak napisał:

Pan i Pani Szmit a w tle nieczyste biznesy Wachowicza
2017-04-28 22:05
64x64

Prażanin napisał:

To wyrzucanie pieniędzy w błoto i paraliż komunikacyjny dzielnicy - to zamykanie Ząbkowskiej. Jak komuś przeszkadza ruch uliczny, to nie powinien kupować mieszkania przy Ząbkowskiej tylko pozostać w swoim "domku" pod Warszawą. Pieniądze na rewitalizację, wydawane są na jakieś nikomu niepotrzebne imprezy. A gdzie te zrewitalizowane domy, ulice???? 1,5 mld dla Pragi.... na pewno nie dla Starej Pragi, Szmulowizny - bo tu tutaj czas stoi od 70 lat. Popieram radnego Kazaneckiego. Czas najwyższy rozbić porządek z tym, coraz częściej pojawiającym się bałaganem na Ząbkowskiej!
2017-04-26 00:45
64x64

Agniech napisał:

Nie ma to jak mówić za wszystkich. Nikt mnie jako mieszkańca nie pytał, co sądzę na temat takich przedsięwzięć. Jestem przeciwko. Wszelkie zamknięcia ulicy są zmorą dla sporej części mieszkańców. Nie jestem kierowcą , więc nie boli mnie brak ruchu. Boli mnie hałas przyjezdnych imprezowiczów, boli mnie syf na ulicach po imprezach, boli mnie sikanie po bramach i podwórkach. Róbcie te festyny pod swoimi oknami i nie uszczesliwiajcie nas na siłę.
2017-04-25 14:28
64x64

Viceroy napisał:

Szmidtową zazdrość zżera, że tym razem kaska przeszła koło nosa http://www.ngp.pl/str/tekst5120.html
2017-04-24 22:29
64x64

Bielmo napisał:

Kazanecki to ten mądry radny, co nie chciał przejść naziemnych na Ząbkowskiej i Targowej i co nawet po chleb jeździ samochodem, mimo, że ma piekarnię pod domem. Mam nadzieję, że w 2018 r. wyborcy go rozliczą.
2017-04-24 22:28
64x64

Jacek Orzechowski napisał:

Przeznaczycie kasę na ratowanie kamienic a nie na pikniki i wyburzanie zabytkowego klimatu dzielnicy pod cwane inwestycje klocków bez wyrazu i bez klimatu Pragi.
2017-04-24 22:22
64x64

GNIEWNY napisał:

JAK NA MOJE, SZKODA ŻE NIE WBYŁO WCZEŚNIEJ INFORMACJI O TYM ŻE COŚ SIĘ BĘDZIE DZIAŁO TAK CIEKAWEGO, JA TAM SIE CIESZYŁEM, MNIEJSZY RUCH, LEPIEJ SIE SPI, BO BRAMY NA ZĄBKOWSKIEJ TYLKO MULTIPLIKUJĄ DZWIĘK, CHOĆ SZKODA ŻE W KOŃCU NORMALNEJ DROGI NIE ZROBIĄ NA PIERWSZYM ODCINKU BO TO NIBY ZABYTEK... KOCIE ŁBY SĄ FAJNE... ALE NA STARÓWCE.... NIE DZIWNE ŻE MIESZKAŃCY NIE MOGLI SPAĆ BO BYŁO ZA CICHO (HIHIHIHI) POZDROWIENIUA DLA RADNYCH PO OBU STRONACH, KAŻDY Z NICH MA RACJE, CIEKAWOSTKA, ŻEBY cI PRZECW NIE BYLI ZA ZAMYKANIE TRZEBA BY NAGŁOŚNIC SPRAWĘ, A CI KTÓRZY SĄ ZA POWINNI MOMYŚLEĆ O LEPSZEJ ORGANIACJI I O TYCH FELERNYCH KOCICH ŁBACH
2017-04-24 21:08
64x64

Volk napisał:

Panna Szmidt niech sie wytlumaczy z kasy, ktora dala zarobic radnemu Wachowiczowi przy okazji remontu lokalu komunalnego za 170 tysiecy.
2017-04-24 20:38

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia