Rozbiórka na terenie starej fabryki przy Podskarbińskiej

27.04.2017
Dziś po południu rozpoczęto wyburzanie przedwojennej Fabryki Dźwigów Bracia Jenike przy Podskarbińskiej 32/34 na Grochowie. Buldożer z potężnymi szczypcami zaledwie w ciągu kilku godzin obrócił w pył nie tylko mur dawnej fabryki, ale i jedną z hal produkcyjnych z wciąż zachowaną suwnicą.

Wyburzenie przy Podskarbińskiej 32/34Będzie osiedle?

Zabudowania przedwojennej fabryki dźwigów przechodzą do historii. Wraz nimi zostaną wkrótce wyburzone już powojenne budynki użytkowane przez wiele lat przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-WARSZAWA II". Ogółem ma zostać wyburzonych 8 budynków.

Prace zlecone przez właściciela terenu, jakim jest spółka Mesko mają potrwać do 90 dni. W przyszłości na tym terenie planowana jest zabudowa mieszkaniowo-usługowa, gdyż o taką decyzję kilka lat temu wystąpiła spółka władająca terenem. W 2013 roku ta sama spółka sprzedała również pofabryczne zabudowania przy Grochowskiej 306/308 na Kamionku. Dziś są modernizowane na biura z usługami.

Nie zdążyli...

Przed kilkoma tygodniami aktywiści z Miasto Jest Nasze wystąpili z wnioskiem o objęcie ochroną zabytkowych budynków Fabryki Dźwigów.

"Źle się dzieje! Właśnie otrzymaliśmy sygnał, że budynek, o który wnioskowaliśmy wpis do rejestru zabytków na Podskarbińskiej 32/34 jest nieoczekiwanie rozbierany. Wszystko dzieje się tuż przed majówką i po godz 16! Przypadek? Nie sądzimy. Otrzymaliśmy także informację od znajomych rzemieślników z Podskarbińskiej, że budynek miał być wpisany do rejestru w połowie kwietnia." - czytamy na profilu MJN.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Wasze komentarze

64x64

4eg4 napisał:

Jesteśmy rzetelną i profesjonalną firmą która pracuje na terenie Jeleniej góry i okolicach Posiadamy wielkie doświadczenie w usługach dźwigowych i zawsze spełniamy wyznaczone zadanie https://dzwigi-golak.pl/
2017-12-07 13:37

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia