Trzeci plac na Pradze Północ - Plac Konesera

03.08.2017
Do dobrze znanych placów: generała Józefa Hallera i Wileńskiego dołączy już wkrótce trzeci - Plac Konesera. Mieszkańcy Pragi Północ, jak i całej Warszawy zyskają w samym centrum dawnej wytwórni wódek miejsce spotkań i odpoczynku.

Plac Konesera na Pradze

Plac Konesera przy Ząbkowskiej

Realizacja tej inicjatywy nie byłaby możliwa bez wsparcia całego sztabu ludzi: Komitetu Honorowego, złożonego z 15 osób związanych z Warszawą i Pragą Północ, które podpisały się pod wnioskiem, kilkuset mieszkańców, którzy poparli go swoimi podpisami, a także władz dzielnicy Praga Północ oraz Rady m.st. Warszawy, która w głosowaniu zaakceptowała wniosek o nadanie nazwy.

Plac Konesera zostanie otwarty wraz z zakończeniem trwających obecnie prac budowlanych - wiosną 2018 roku.


IP

Więcej informacji


Wasze komentarze

64x64

Jarek napisał:

Koneser był dla Pragi bardzo ważny właściwie od zawsze. Sam jako mieszkaniec tej dzielnicy pamiętam jak wyglądał pięć lat temu i był to na prawdę smutny obraz. W dniu dzisiejszym czekamy na otwarcie Muzeum Polskiej Wódki a wewnątrz kwartału tak wiele się dzieje i rozbudowywuje że nie sposób nadążyć za wszystkimi informacjami. Wydaje mi się, że Koneser może stać się kołem zamachowym kolejnych wielkich zmian na Pradze.
2017-08-25 20:41

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia