Trzeci plac na Pradze Północ - Plac Konesera

Dodano: 03.08.2017, modyfikacja: 03.08.2017
Do dobrze znanych placów: generała Józefa Hallera i Wileńskiego dołączy już wkrótce trzeci - Plac Konesera. Mieszkańcy Pragi Północ, jak i całej Warszawy zyskają w samym centrum dawnej wytwórni wódek miejsce spotkań i odpoczynku.

Plac Konesera na Pradze

Plac Konesera przy Ząbkowskiej

Realizacja tej inicjatywy nie byłaby możliwa bez wsparcia całego sztabu ludzi: Komitetu Honorowego, złożonego z 15 osób związanych z Warszawą i Pragą Północ, które podpisały się pod wnioskiem, kilkuset mieszkańców, którzy poparli go swoimi podpisami, a także władz dzielnicy Praga Północ oraz Rady m.st. Warszawy, która w głosowaniu zaakceptowała wniosek o nadanie nazwy.

Plac Konesera zostanie otwarty wraz z zakończeniem trwających obecnie prac budowlanych - wiosną 2018 roku.


IP

Więcej informacji

Wasze komentarze

2017-08-25 20:41 Jarek napisał:
Koneser był dla Pragi bardzo ważny właściwie od zawsze. Sam jako mieszkaniec tej dzielnicy pamiętam jak wyglądał pięć lat temu i był to na prawdę smutny obraz. W dniu dzisiejszym czekamy na otwarcie Muzeum Polskiej Wódki a wewnątrz kwartału tak wiele się dzieje i rozbudowywuje że nie sposób nadążyć za wszystkimi informacjami. Wydaje mi się, że Koneser może stać się kołem zamachowym kolejnych wielkich zmian na Pradze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


wstecz