List: Menele opanowali okolice Ronda Wiatraczna

07.08.2017
- Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu meneli, którzy opanowali okolice bloku Kobielska 23. Są natarczywi, agresywni, zanieczyszczają okolicę. Co dzień od rana piją, biją się, żebrzą, później leżą pijani na chodnikach, trawniku. Straż Miejska, Policja nie reaguje zupełnie. - pisze w liście do nas zbulwersowany mieszkaniec Grochowa.

Bezdomni przy Rondzie WiatracznaWylęgarnia...

Opuszczona kamienica przy Wiatracznej"SM i Policja podjeżdża, postoi parę minut, spiszą ich i koniec. Wylęgarnia tego towarzystwa to opuszczona kamienica przy Zakole/Wiatraczna. Pomóżcie, nagłośnijcie sprawę." - kończy nasz czytelnik.

Na temat wspomnianej w liście opuszczonej kamienicy interweniował już na początku 2014 roku radny Marek Borkowski, a my poruszyliśmy ją w artykule: Śmieci, bezdomni i szczury przy Wiatracznej (https://www.twoja-praga.pl/info/informacje/3725.html).

Jak widać sytuacja, mimo upływu lat, nie uległa poprawie, a to wszystko dosłownie pod nosem Straży Miejskiej z Kobielskiej 5.


PM/TP

Więcej na ten temat


Obiekty


Instytucje


Wasze komentarze

64x64

jan napisał:

likwidacja sklepów 24h z alkoholem i temu podobnyxh znacznie by pomogła
2018-10-11 08:45
64x64

greg napisał:

straż miejska czeka na mroźną zimę, to temat zniknie
2018-09-11 09:08
64x64

iza napisał:

straż miejska omija problem meneli szerokim łukiem, od jakiegoś czasu wiata przystankowa na rondzie, to stałe lokum jednego zapijaczonego menela
2018-09-11 09:07
64x64

Agata napisał:

Pobliski park Polińskiego ucywilizowano, ogrodzono, to żulja przeniosła się do małpiego gaju przy ulicy Zakole - tyły tzw. Titainica przy ulicy Kobielskiej 23. Zdumiewa, bo to centralny punkt Grochowa, masa ludzi przelewa się tamtędy do pracy, do szkół i na zakupy, a władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo i estetykę zwłaszcza centralnych miejsc, śpi. Balangi i nachalne żebractwo toczy się pod okiem kamer monitoringu miejskiego, Straż Miejska też "patroluje" tę okolicę i najwyraźniej widok ten opatrzył im się, i uznają to już za grochowską normę. A ja wolałabym, żeby moja dzielnica była czysta, bezpieczna, tak by młodzi chcieli się tu osiedlać, zakładać rodziny, dawać zarobić lokalnym przedsiębiorcom, i płacić podatki w US i UM Praga Pd. Władzom powinno zależeć na tym samym, to niech się wreszcie wezmą za robotę!
2017-08-24 18:56
64x64

Mistrz napisał:

To ze gdyies sobie spia menele nie pryejmowabym się tym, niech sobie spią, ale ile ich się porobiło na samej wiatracznej przechodząc od nocnego obok chinczyka przez carefoor i magdalenka i dalej prosto , zostałem zaczepiony 4 razy przez roznych meneli. JEst ich totalnie za dużo nie dawajcie im kasy
2017-08-14 21:40
64x64

Klaudia napisał:

Ja osobiście wywaliłam trójkę meneli, śpiących wczoraj u mnie na osiedlu Kobielska, centralnie pod kamerą policyjną . Dozorcy nic sobie z tego nie robili, straż miejska i policja wezwana o 5 rano nie przyjechała... Nasz monitoring , jedynie wezwał służby i na tym się skończyło ... a ja o 7 rano podeszłam i bardzo drastycznie zareagowałam i udało mi się ... i to ja kobieta poradziłam sobie z nimi... czyli można ... tylko trzeba chcieć ... Jest to smutne, że osoby odpowiedzialne za porządek na osiedlu mają to w D.... ...
2017-08-08 22:31
64x64

Agnieszka napisał:

Z całym szacunkiem dla drugiego człowieka, ale wygląda to faktycznie przygnębiająco. Bezdomni śpiący z tej strony Kobielskiej 23 czy na tyłach budek przy Grochowskiej 204. Biegające wokół budek szczury. Śmieci, odchody, puszki, butelki. Straż i policja bezskuteczna.
2017-08-08 08:55

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia