Koniec rozjeżdżania Parku Skaryszewskiego. Ustawiono znaki zakazu wjazdu

09.08.2017
Kropla drąży skałę - po kilku działaniach lokalnych społeczników stanęły znaki zakazu parkowania w parku Skaryszewskim. Od strony al. Zielenieckiej i ul. Międzynarodowej wiszą też tabliczki z ostrzeżeniem, że auta mogą zostać odholowane.

Zakazy wjazdu do Parku Skaryszewskiego
Poprawa jest bardzo wyraźna

- Zobaczymy, czy to będzie egzekwowane, ale mamy satysfakcję, bo teraz oznakowanie jest naprawdę wyraźne. I taki miły sygnał, bo Zarząd Zieleni przejął park Skaryszewski kilka dni temu i od razu jest poprawa – chwali Tadeusz Rudzki ze stowarzyszenia Wiatrak.

Portal Twoja Praga kilka tygodni temu informował jak społecznicy zorganizowali akcję "Cicho jest w Parku Skaryszewskim". W jedną z majowych sobót notowali samochody wjeżdżające mimo zakazu do zabytkowego parku Skaryszewskiego z początku XX w. Przez cztery godziny aktywiści ze stowarzyszenia Wiatrak naliczyli 209 aut, choć kierowcy mogliby zaparkować za darmo obok pobliskiego Stadionu Narodowego.


TJ


Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Grochowiak napisał:

Zakaz zupełnie bez sensu, a chyba większość piszących tu komentarze nie była w tym parku od wieków, a tylko mija go tramwajem. Ul. Międzyborska nie jest częścią parku, jest ulicą leżącą poza ogrodzeniem parku, więc o jakim rozjeżdżaniu parku mowa?. Jak ktoś narzeka, że parkujące tam samochody generują spaliny, to może niech od razu wystąpi o zamkniecie dla ruchu al. Zielenieckiej i Waszyngotona,no i oczywiście Grochowskiej, bo przecież samochody tam jeżdżące produkują 99% spalin, które zanieczyszczają park. Olej na chodnikach? Samochód z którego cieknie olej nie przeszedł by przeglądy technicznego... itd itd. Ludzie zacznijcie myśleć,a nie generować zakazy dla zakazów.
2017-08-18 08:58
64x64

ubawiony napisał:

Jeżeli dla kogoś problemem jest spacer DO parku, to może niech nie wychodzi z domu, bo po parku również się chodzi. Ubawił mnie komentarz odnośnie ludzi starszych- wjeżdżają samochodem do parku, żeby sobie posiedzieć na ławeczce. Co poniektórzy prezentują takie dno, że Einstein miał rację ( odnośnie wszechświata i ludzkiej głupoty)
2017-08-13 17:14
64x64

sylwia napisał:

jeśli komuś nie pasuje, może posiedzieć nad Wisłą a samochód zaparkować przy plaży, są miejsca wzdłuż trasy... park jest zabytkowy, cichy, piękny, pełen zwierząt i ptaków i niech taki pozostanie
2017-08-12 11:48
64x64

Wiesiek napisał:

Znak ten blokuje możliwość wjazdu na rowerze. Dzieciom także. Choć nie uniemożliwia wjazdu osobom niepełnosprawnym mającym w samochodach stosowne identyfikatory oraz każdemu kto powie, że jedzie do KS Drukarz. Czy autorom właśnie o to chodziło?
2017-08-11 14:45
64x64

Grochowiak napisał:

Pani Prażanko, tramwajem lub autobusem można podjechać dosłownie pod sam park. Nie trzeba wjeżdżać do niego prywatnym samochodem (no chyba, że pupa już przyrosła do fotela;-))
2017-08-11 14:40
64x64

Prażanka z zamieszka napisał:

Polecam spacer, zamiast wożenia tyłka do parku. Spaliny z parkowanych aut, olej na chodnikach, rozjeżdżane trawniki nie sprawiają, że park będzie lepszym miejscem na spacery z dzieckiem.
2017-08-11 14:28
64x64

prażanin napisał:

Nie musi jechać samochodem, jest komunikacja miejska. To teraz każdy robi się wygodny nie licząc się z innymi. Kiedyś matki radzily sobie bez samochodu a miały niewiele mniej bambetli.
2017-08-11 14:16
64x64

Prażanka od urodzeni napisał:

Ten zakaz to kolejna głupota ludzi nadgorliwych. 'Fajnie', że ktoś patrzy tylko z perspektywy zdrowego człowieka, dla którego dojście blisko kilometra z parkingu przy stadionie to nie problem. Gorzej, że ktoś nie widzi, że to park również kobiet w ciąży/zagrożonej ciąży, czy ludzi starszych, którzy chcą w parku usiąść na ławeczce w cieniu, dla matki, która uwieszona torbą z pracy, hulajnogą i wszystkim tym co matka zawsze ma przy sobie... wolałaby raczej zaparkować samochód przy parku, a nie robić dodatkowe 15 min w upale w każdą stronę zupełnie bez sensu, bo z godzinnej wizyty w parku z dzieckiem 'po pracy' czas się skraca do 30 min...
2017-08-11 11:41

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia