Pękła ściana kamienicy na Kamionku. Mieszkańcy ewakuowani

28.08.2017
W przedwojennej kamienicy przy Groszowickiej 17 na Kamionku doszło do pęknięć ścian. Sprawą zajął się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Zdecydował, że cztery mieszkania oraz lokal usługowy na parterze, pozostaną zamknięte. - mówił dla TVN Warszawa strażak.

Uszkodzona kamienica przy Groszowickiej 17

Mieszkańcy bezpieczni

- To jest budynek komunalny, całkowicie należący do miasta. Znajduje się w nim w sumie dwadzieścia lokali - mówi Jerzy Gierszewski, rzecznik dzielnicy.

Jak dodaje, cztery ewakuowane rodziny zostały przetransportowane do ośrodka sportu i rekreacji na Ochocie.

Na sąsiedniej działce wiosną został zburzony piętrowy budynek. Aktualnie na tym terenie są prowadzone prace budowlane i to najprawdopodobniej one były przyczyną uszkodzeń w przedwojennej kamienicy.

Ewakuowane rodziny to mieszkańcy lokali położonych najbliżej wykopu. Lokatorzy, którzy pozostali w budynku nie czują się bezpiecznie. Gdy dziś około godziny 20 byliśmy w środku kamienicy i kilku lokalach mieszkalnych, spękania można było dostrzec praktycznie w każdej jego części, zarówno na klatce, w piwnicach, jak i w mieszkaniach.

Historyczny detal

Na zagrożonej kamienicy jest umieszczony hak. Jest to pamiątka linii tramwajowej, którą od jesieni 1943 roku przewożono rannych żołnierzy niemieckich z eszelonów z Dworca Wschodniego do szpitala wojskowego, ulokowanego w szkole podstawowej przy ul. Siennickiej 15.


TJ

Więcej na ten temat


Obiekty


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia