Przebudowa i budowa drogi rowerowej na Szaserów. Dużo dobrych zmian

01.09.2017
Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej na ul. Szaserów (od ul. Chłopickiego do ul. Makowskiej). W najbliższych miesiącach zostanie ona również wydłużona do ul. Mińskiej - informują miejscy urzędnicy.
Komfortowo i bezpiecznie rowerem na Szaserów

Istniejąca ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Szaserów powstała w 2006 roku. W audycie prowadzonym przez miasto, wspólnie z rowerzystami została ona uznana za jedną z gorszych w Warszawie. Stwierdzone problemy, jak np. liczne słupy stojące zbyt blisko drogi dla rowerów, skłoniły nas do gruntownej przebudowy tego odcinka.

Stara droga dla rowerów o długości ok. 1 km zyska nową asfaltową nawierzchnię. Zmieni się też jej przebieg – zostanie wyprostowana. Tam, gdzie to możliwe, przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów zostaną wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego. Zwiększy się więc bezpieczeństwo na przejazdach rowerowych.

- Przy okazji uspokoimy ruch na sąsiednich uliczkach odchodzących od ul. Szaserów i dopuścimy tam dwukierunkowy ruch rowerów. „Pod prąd” rowerem pojedziemy już niedługo po ulicach: Byczyńskiej, Lubieszowskiej, Płowce, Żółkiewskiego i Hetmańskiej - zapowiadają urzędnicy.

Ciąg dalszy nastąpi

To nie koniec zmian na ul. Szaserów. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej na dalszym odcinku ulicy powstanie nowa trasa rowerowa, która połączy się z tą już istniejącą. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych planowana jest budowa trasy rowerowej w ciągu ulic Stanisławowskiej (odc. od Mińskiej do Dwernickiego), Dwernickiego (odc. od Stanisławowskiej do Szaserów) i Szaserów (odc. od Dwernickiego do Chłopickiego). W ten sposób powstanie spójny rowerowy korytarz dla rowerzystów z Grochowa i Gocławka, a także dalej położonych osiedli.


UM/TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

mieszkaniec Grochowa napisał:

Gniot nad gnioty. Najwyraźniej rowerzyści rządzą. Tylko że mieszkańcy za to będą płacić. Na niektórych ulicach podniesiono poziom pod ścieżką rowerową - wyjeżdżający samochodami będą musieli pokonać wybrzuszenie - coś co przypomina spowalniacze. Zapomniano już o ścieżce dla pieszych, którzy tradycyjnie muszą zjechać na poziom ulicy i potem wtoczyć z powrotem np. wózek na poziom chodnika. Jak pokazał wczorajsza ulewa zapomniano tylko o tym, że wody burzowe odprowadzane są właśnie na ul. Szaserów. Ponieważ ścieżka rowerowa zadziałała jak "tama" pieszy nie miał szans przejść bez brodzenia w kałuży. Dodatkowo chodniki są bardzo wąskie i jeżeli ktoś chciał zapewnić bezpieczeństwo na ścieżce to odniesie odwrotny skutek - wszyscy zaczną spacerować właśnie tam - bo wygodniej. I jeszcze jedno - żadnych konsultacji z mieszkańcami nie było a to oni właśnie będą głównie z tego "badziewia" będą musieli korzystać na stałe.
2017-09-18 12:44
64x64

radziu napisał:

Lepiej było wydać te pieniądze na połączenie tej trasy z trasą idącą wzdłuż Ostrobramskiej (na przykład ulicą Podolską/Kwatery Głównej i dalej na drugą stron ę Grochowskiej do pętli Witolin)
2017-09-14 17:22
64x64

ewakacz1 napisał:

Większej głupoty nie widziałam. Przy tak ogromnych potrzebach jeżeli chodzi o ścieżki przebudowuje się dobry odcinek z bardzo dobrą nawierzchnią!!! - jeździłam tam codziennie. Jakiś nadmiar pieniędzy? To jest ewidentna niegospodarność! Ta ścieżka jeszcze mogła służyć następne 10 lat. A potem się dziwimy, że wszyscy głosują na PIS...
2017-09-11 13:36
64x64

Alternatywy 4 napisał:

Przebudowa sciezki to jakas bzdura trzeba dac komus zarobic i tyle przed koncem roku. Bareja doslownie
2017-09-07 23:27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia