Ranny dziecioł na Gocławiu. Trafił do Ptasiego Azylu

04.09.2017
Miał uszkodzone skrzydło, jedna nóżka była nienaturalnie wygięta. Rannym siedzącym na trawniku dzięciołem, który co chwilę usiłował wzbić się w powietrze zainteresowali się pracownicy jednego z budynków na Gocławiu. O pomoc poprosili strażników z Ekopatrolu.


W poniedziałek ok. godz. 9.50 strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali polecenie udania się na ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie na terenie jednego z budynków miał znajdować się ranny dzięcioł. Na miejscu zgłaszający wskazał siedzącego na trawniku przy tujach ptaka.

- Na nasz widok ptak usiłował się wzbić, jednak ze względu na odniesione uszkodzenia nie był w stanie tego zrobić. Miał nienaturalnie wygiętą jedną nogę oraz uszkodzone skrzydło - mówi insp. Maciej Jankowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Dzięcioł został przewieziony do Ptasiego Azylu w stołecznym ZOO, gdzie zajęli się nim specjaliści. Okazało się, że ptak należy do rodziny dzięciołów zielonych.

W tym roku strażnicy miejscy pomogli już 3870 ptakom, w tym 36 dzięciołom.

SMJ


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia