Mieszkańcy: Głupota, niegospodarność. ZDM: Likwidujemy najsłabsze ogniwo

14.09.2017
- Skandal, głupota, niegospodarność - to tylko część głosów mieszkańców mocno zdziwionych prowadzonymi pracami na ulicy Szaserów. Przypomnijmy: dla komfortu i poprawy bezpieczeństwa rowerzystów przebudowywana jest, zbudowana zaledwie w 2006 roku, droga dla rowerów oraz miejscami wykonywamy jest remont chodnika.

Przebudowa drogi dla rowerów na Szaserów


Ewidentna niegospodarność!

- Większej głupoty nie widziałam. Przy tak ogromnych potrzebach jeżeli chodzi o ścieżki przebudowuje się dobry odcinek z bardzo dobrą nawierzchnią!!! - jeździłam tam codziennie. Jakiś nadmiar pieniędzy? To jest ewidentna niegospodarność! Ta ścieżka jeszcze mogła służyć następne 10 lat. A potem się dziwimy, że wszyscy głosują na PIS... - pisze w komentarzu jedna z mieszkanek.
- Skandal! Ta ścieżka była w doskonałym stanie - po co było ją dewastować? - bulwersuje się na profilu społecznościowym pani Agata.

"Najsłabsze ogniwo"

- Ta trasa rowerowa została przez samych rowerzystów uznana za jedną z gorszych na prawym brzegu, przede wszystkim ze względu na ostre zakręty, słabą widoczność i liczne słupy i przeszkody stojące zbyt blisko jej skraju. Ponadto, w najbliższych miesiącach planowana jest budowa trasy rowerowej wzdłuż ul. Szaserów, Dwernickiego i Stanisławowskiej. W ten sposób powstanie spójny korytarz rowerowy przez całą dzielnicę - ten odcinek z kostki byłby wówczas "najsłabszym ogniwem" wyjaśnia zapytany o powody przebudowy drogi Mikołaj Pieńkos z bura pasowego ZDM.

Trochę dziwią wspomniane ostre zakręty, ponieważ na tym odcinku ich po prostu nie ma. Faktem jest, iż obecnie DDR z kostki już się nie buduje, dlatego zaszła konieczność wymiany całej nawierzchni na asfaltową.

- Zakres prac obejmuje zmianę przebiegu drogi dla rowerów, usunięcie zagrożeń, o których pisałem wyżej, poprawę bezpieczeństwa (również pieszych) poprzez wyniesienie przejść i przejazdów przez boczne uliczki do poziomu chodnika i ograniczenie prędkości na tych uliczkach do 30 km/h, a także odcinkowy remont chodnika - wyjaśnia dalej Mikołaj Pieńkos.


TJ

Więcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

mieszkaniec napisał:

Nie no ludzie łatanie dziur, o czym piszecie i najlepiej nałożyć szpachle asfaltu i udeptać nogą, a po miesiącu, wszystko się wykrusza, Przecież tak do tej pory robili. Zawieszenie mam do remontu przez tą ulicę. Dobrze, że w końcu remontują tą ulicę. Bo obwodnicy to może następne pokolenie się doczeka!
2017-09-14 23:51
64x64

mieszkaniec Grochowa napisał:

I bardzo dobrze że jest remontowana i bardzo fajnie że będzie wydłużona
2017-09-14 10:21
64x64

Marcin napisał:

Nie dawno ułożono nowe chodniki na Wiatracznej a już w najbliższy weekend będą kłaść tam asfalt...W jakim celu? Przecież niedługo rozwalą całą ulicę i zajmą się budową obwodnicy śródmiejskiej. Załatanie dziur nie wystarczy? A Może żadnej obwodnicy nie będzie?
2017-09-14 09:08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia