Mieszkańcy bronią giełdy przy Namysłowskiej

03.10.2017
Około 500 mieszkańców podpisało się pod apelem do władz Warszawy o pozostawienie sobotnio-niedzielnej giełdy przy Namysłowskiej w jej obecnym miejscu. Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Pragi-Północ oraz radna Adrianą Jara złożyli również wniosek o pilne przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie oraz zaproponowanie innego niż ulica Jagiellońska miejsca.

Wejście na giełde przy Namysłowskiej
Problematyczna lokalizacja

Jak czytamy w skierowanej do nas informacji - miasto już od 5 listopada usunąć handlarzy i przenieść ich na ulicę Jagiellońską, gdzie nie chcą się przenosić ani handlarze, ani też okoliczni mieszkańcy nie życzą sobie w tej lokalizacji giełdy.

Apel o pozostawienie targowiska przy Namysłowskiej

Szanowna Pani Prezydent,
W związku z planami przeniesienia giełdy sobotnio-niedzielnej z ulicy Namysłowskiej, na ulicę Jagiellońską, zwracamy się z apelem o pozostawienie targowiska w obecnej lokalizacji. Podkreślamy iż przeciwko przeniesieniu opowiadają się liczni mieszkańcy oraz Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Pan Wojciech Zabłocki. Teren parkingu przy ulicy Jagiellońskiej nie spełnia wymogów zarówno handlarzy jak i mieszkańców. Przeniesienie w to miejsce giełdy będzie za sobą niosło wiele negatywnych skutków. Wyrażamy sprzeciw wobec planu przeniesienia targowiska z dniem 5 listopada. Apelujemy o pozostawienie giełdy w obecnej lokalizacji, przy ulicy Namysłowskiej. W sytuacji konieczności przeniesienia targowiska, odrębnym pismem zwracamy się o przeprowadzenie rzetelnych konsultacji społecznych w tej spawie oraz znalezienie bardziej dogodnego miejsca, w porównaniu do parkingu przy ulicy Jagiellońskiej. Liczymy na szybką odpowiedź i interwencję w tej sprawie. W załączeniu przedstawiamy podpisy mieszkańców Pragi oraz osób handlujących przy ul. Namysłowskiej popierających pozostawienie targowiska w obecnej lokalizacji.

Z wyrazami szacunku,
Adriana Jara - Radna Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Ernest Kobyliński - prezes stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców Pragi-Północ

Wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych

Szanowna Pani Prezydent,
Zwracamy się do Pani w związku ze spotkaniem, które odbyło się w dniu 28.09.2017 r. z Panem Michałem Olszewskim, zastępcą Prezydenta M.St. Warszawy oraz wątpliwościami, jakie pojawiły się u mieszkańców oraz kupców z targowiska, przy ulicy Namysłowskiej. Planowe przeniesienie terenu giełdy z ulicy Namysłowskiej na ulicę Jagiellońską, nie było wbrew zapewnieniom konsultowane z osobami handlującymi na tym terenie, jak również nie zapytano o zdanie mieszkańców z okolic nowej lokalizacji.
Tak ważna decyzja powinna być wcześniej skonsultowana z obiema stronami. Nowa lokalizacja, która została zaproponowana nie spełnia oczekiwań handlarzy ani kupców, nie jest też pozytywnie odbierana przez lokalnych mieszkańców. W naszym przekonaniu powinno się szukać innej propozycji dla osób handlujących na giełdzie, bądź rozważyć pozostawienie bazaru oraz giełdy w obecnej lokalizacji.
Apelujemy o pilne przeprowadzenie rzetelnych konsultacji społecznych oraz wstrzymanie decyzji o przeniesieniu targowiska, co jest zaplanowane już na 5 listopada. Nasz wniosek popieramy podpisani osób handlujących oraz kupców, którzy bezpośrednio są zainteresowani w/w sprawą.
Z wyrazami szacunku,

Adriana Jara - Radna Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Ernest Kobyliński - prezes stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców Pragi-Północ


IP/TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

slavopraga napisał:

Szanowny Państwo Jestem mieszkańcem ul. Namysłowska tuż przy giełdzie . Nikomu nie życzę takiego armagedonu jaki mamy w każdy weekend. Szczególnie latem nie da się żyć .Dla właścicieli samochodów ogromne utrapienie ,komunikacja miejska ma kłopoty z przejazdem.Wiem że miasto i spółka basenu ma z giełdy kasę , ale są pewne granice .Takie giełdy są potrzebne , ale powinny być organizowane w miejscu nie degradujących życie mieszkańców.Jeżeli chodzi o basen to ten odkryty jest złym pomysłem /krótki sezon letni/, a przy dobrej pogodzie może być następny armagedon ,przecież większość plażowiczów przyjedzie samochodami.
2017-12-21 11:02
64x64

Trenejro napisał:

Przecież im chodzi o to, żeby tego nie przenosić na Jagiellońską. To, ze będzie basen - bezsensowny swoją droga i przepłaconym - to wiadomo. Zamiast pisać głupoty to z nimi pogadajcie bo sensowni ludzie w przeciwieństwie do większości "działających" na Pradze.
2017-10-20 23:43
64x64

Jennifer_1 napisał:

Dokładnie. Dość tego bałaganu i targowiska. Lepiej zrobić remont i basen. Więcej osób skorzysta.
2017-10-06 19:49
64x64

.Manier napisał:

Ten radny to z Pragi ? Woli zrobić dobrze handlowcom z województwa niź wyremontować ośrodek dla mieszkańców swojej dzielnicy.Chyba tylko zbliżające wybory i chęć zaistnienia nim kierowały.
2017-10-06 09:24

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia