PiS szykuje przełom w sprawie warszawskiej reprywatyzacji

09.10.2017
W środę zostanie zaprezentowany projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej; będzie to "moment przełomowy" w rozwiązywaniu problemów z reprywatyzacją - powiedział wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie, Patryk Jaki.


Moment przełomowy

"W środę odbędzie się moja konferencja i prof. Kamila Zaradkiewicza. Napisaliśmy ustawę reprywatyzacyjną na nowo, ustawę, która raz na zawsze załatwi wszystkie problemy z reprywatyzacją. Będzie dużo nowych pomysłów. Na pewno jest to moment przełomowy. Wierzę, że załatwimy ten problem raz na zawsze" - powiedział Jaki. Nie chciał mówić o szczegółach projektu.

Decyzje administracyjne w sprawie reprywatyzacji w Warszawie od kilku miesięcy bada komisja weryfikacyjna, której szefem jest Patryk Jaki. Kamil Zaradkiewicz jest dyrektorem powstałego wiosną Departamentu Prawa Administracyjnego w resorcie sprawiedliwości.

Obecnie reprywatyzacją w Warszawie zajmuje się też prokuratura, która prowadzi ok. 150 postępowań. W kilku sprawach postawiono już zarzuty.

Od 17 września 2016 r. obowiązuje tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna - ustawa o gruntach warszawskich, która znowelizowała przepisy o gospodarce nieruchomościami oraz Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Zgodnie z jej zapisami można odmówić zwrotu m.in., gdy nieruchomość wykorzystywana jest na cele publiczne. Duża ustawa, która rozwiążę wszystkie problemu dekretu Bieruta z 1945 roku do dziś nie została uchwalona.


TJ


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia