Potrącenie na aktywnym przejściu

18.10.2017
Główna arteria komunikacyjna jaką jest ulica Grochowska nie jest w pełni bezpieczna. To właśnie na niej na początku sierpnia br. wybudowano aktywne przejście chroniące przechodniów. Niestety kilka dni temu doszło na nim do potrącenie pieszej. Młoda kobieta ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Potrącenie na aktawnym przejściu


Jak to działa?

Aktywne przejścia ostrzegają kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wykrywania złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów - czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.

System ten sprawia, że elementy bezpiecznego przejścia (aktywne punktowe elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED) aktywują się tylko w momencie, gdy na przejściu "coś się dzieje", a więc gdy zbliża się do niego pieszy. To czytelny znak dla kierowcy, który w tym momencie powinien zdjąć nogę z gazu.

Czy zawsze działa?

Z naszych obserwacji wynika iż lampy wykrywające pieszego zapalają się zdecydowanie za późno i czasami gasną w chwili kiedy pieszy znajduje przy lub na torowisku tramwajowym. Być może coś zawiodło lub jakieś elementy wymaganą poprawki.

TJWięcej na ten temat


Wasze komentarze

64x64

januszek napisał:

jeśli pieszy stoi przed przejściem i nie rusza się to czujniki tego nie widzą. To są czujniki ruchu!
2017-10-26 11:42
64x64

andrzej napisał:

Zgadzam się z poprzednikiem. Przydałby się w tym miejscu fotoradar.
2017-10-20 10:30
64x64

JikPik napisał:

Kierowcy swoją drogą. Ja też miałem problem by przejść na tym przejściu. Światła nie działały i musiałem czekać między torowiskiem a jezdnią aż całe stado samochodów przejedzie (żaden się nie zatrzymał). Problemem mogą być czujniki ruchu, które być może są źle rozstawione.
2017-10-18 18:02
64x64

kyj napisał:

Raczej problemem jest to, że kierowcy jadą tu średnio 70-90 km/h niż źle działające lampy...
2017-10-18 14:53

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia