Bezpłatna pomoc dla młodzieży i młodych dorosłych. Rekrutacja do projektu

27.11.2017
W listopadzie 2017 r. ruszył kolejny nabór do projektu WSPARCIE W STARCIE. Na młodych mieszkańców Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka w wieku 16-26 lat czeka bezpłatna oferta szkoleń rozwojowych i kursów zawodowych, a także indywidualne wsparcie w usamodzielnianiu się i radzeniu sobie na rynku pracy. Realizatorzy pomogli już ponad 200 osobom. Teraz czekają na kolejnych chętnych. Inicjatywa została dofinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawa.Oferta WSPARCIE W STARCIE łączy rozwój osobisty z aktywizacją zawodową i nauką kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Wsparcie otrzymają osoby, które chcą się stać bardziej samodzielne w codziennych sprawach, mają problemy finansowe, trudności w kontaktach z urzędami, potrzebują pomocy w znalezieniu/ukończeniu szkoły lub chcą po prostu porozmawiać.

 Pracownicy projektu pomagają młodym przekwalifikować się i doszkolić, a także znaleźć pracę lub zmienić ją na lepszą. WSPARCIE W STARCIE oferuje doradztwo zawodowe, jak również różne inne indywidualne i grupowe formy szkoleniowe takie jak coaching, grupa rozwojowa, konsultacje z psychologiem czy szkolenia z komunikacji i planowania budżetu domowego.

Kwalifikacja do projektu jest prosta. Rekrutacja odbywa się w godzinach 10.00-20.00 od poniedziałku do piątku. Wystarczy zadzwonić, napisać lub przyjść w tych godzinach do Centrum Młodych przy ul. Inżynierskiej 1/79 i umówić się na pierwsze spotkanie. Przeprowadzi je asystent usamodzielniania, który podczas rozmowy zapozna się z sytuacją kandydata i wspólnie z nim zaplanuje program rozwoju, który najlepiej odpowiada jego potrzebom i celom. 

Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc, dlatego organizatorzy zachęcają, aby działać szybko. W końcu swojej szansie na sukces trzeba pomagać!

Jednym z ośmiu partnerów, a równocześnie liderem projektu jest Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci.

Jeśli masz 16-26 lat, mieszkasz na Pradze-Północ, Południe lub Targówku i:

  • chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiesz „co i jak”
  • potrzebujesz pomocy w staniu się bardziej samodzielnym w codziennych sprawach
  • szukasz pracy (lub chcesz ją zamienić na lepszą), szkoły, kursu zawodowego
  • szukasz wsparcia w sprawach urzędowych lub masz problemy finansowe
  • myślisz o swoim rozwoju, szukasz na siebie pomysłu
  • potrzebujesz doradztwa zawodowego
  • chcesz po prostu pogadać

przyjdź: Centrum Młodych – Inżynierska 1/79 w godzinach 10.00-20.00
zadzwoń: 799-960-000
napisz: biuro@centrummlodych.pl lub fb.com/SposobNaSamodzielnosc

Kontakt dla chętnych:

Centrum Młodych, Inżynierska 1/79
e-mail: biuro@centrummlodych.pl
telefon: +48 799-960-000
Facebook: Wsparcie w Starcie @SposobNaSamodzielnosc


IP

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia