Kijowska i Radzymińska w porannych korkach. Ratunkiem buspas?

08.12.2017
Sprawdzają się nasze obawy dotyczące otwartej i coraz popularniejszej Trasy Świętokrzyskiej. Dziś poranny korek na Kijowskiej sięgał Dworca Wschodniego, tak, iż podróż autobusem do Targowej trwała nawet 20 minut. Dodatkowo nowa sygnalizacja przy Grodzieńskiej zatrzymała kierowców na zwężonej "małej" Radzymińskiej.

Korek na RadzymińskiejBuspas ratunkiem?

Lokalni społecznicy widzą wyjście z sytuacji w wyznaczeniu buspasów na Kijowskiej. Ratusz jednak milczy w tej sprawie, i nic nie zapowiada szybkich zmian. Chyba urzędnicy wciąż pamiętają opłakane skutki zamknięcia w dni robocze brukowanego odcinka ulicy Ząbkowskiej i to, jak szybko się z tego pomysłu wycofano.

Korki na Kijowskiej powinny się nieco zmniejszyć wraz zakończeniem prac przy budowie niewielkiego łącznika od Zamoyskiego do Targowej. Inwestycja, która powinna się zakończyć już kilka miesięcy temu, ostatecznie może dobiegnie końca jeszcze przed świętami.

Na zwężonej Radzymińskiej po uruchomieniu tak wyczekiwanej sygnalizacji korek w piątkowy poranek sięgał przejazdu kolejowego. Tutaj na buspasy nie ma miejsca, zatem należy liczyć na to, iż ruch po prostu z czasem się "ułoży".


TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Zombie napisał:

Wreszcie cisza i spokój na Radzymińskiej, można otworzyć okno. I bezpieczniej jest.
2017-12-26 21:32
64x64

Ja napisał:

społeczników wygnać i poprawić sygnalizację od ulicy Kijowskiej do Wedla -gamoie
2017-12-11 17:38
64x64

Prażynka napisał:

Zamoyskiego, prosze poprawic - tak dla zasady. Na razie lepiej korzystac z tramwaju...
2017-12-09 22:31
64x64

magor napisał:

To jest tak jak marzenia utopistów się spełnią a w lato Radzymińska będzie ich wyklinać za ten smród i korki pod oknami.Panie Michalski nie zawsze oczywiste jest oczywiste
2017-12-09 21:03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia