Bez zastoin wodnych i z równą trylinką. Trwa remont ulicy Podolskej

17.04.2018
Od wczoraj na Podolskiej trwa remont ulicy. Nie będzie kompleksowy, jednak zakres prac i tak ucieszy wielu kierowców, którzy z jej fatalnym stanem technicznym zmagają się od wielu lat. Prace powinny się zakończyć do 11 maja br.

Trwa remont na Podolskiej

Zakres prac

W trakcie prac zostanie przeprowadzona wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu ulicy Podolskiej z ulicą Sztabową. Wyprofilowane zostaną podbudowy oraz przełożona trylinka w pobliżu skrzyżowania z ulicą Osowską, jak również wycięta nawierzchnia asfaltowa oraz ułożona nowa na skrzyżowaniu z ulicą Osowską. Zostaną zlikwidowane liczne miejsca, w których gromadziła się woda po opadach.


TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

F1 napisał:

Podolska - chyba jedyna ulica bez świateł i garbów zwalniających ruch pomiędzy Szaserów a Grochowską. Dotąd rekordziści jeździli ok. 120 km/h a teraz dzięki równej nawierzchni z pewnością wyśrubują wyniki.
2018-04-22 18:30
64x64

Niedasie napisał:

Gdy pojawiły się kostki i krawężniki mieszkańcy myśleli,że wreszcie Władze Dzielnicy zrobią przejście pomiędzy Podolską a Kwatery Gł. do parku i Szkoły Muzycznej. Okazało się, że chodzi tylko o wydanie kasy przed wyborami ! Wymieniono trylinkę na trylinkę a na skutek zamknięcia połowy Podolskiej cały transport na pobliskie budowy jedzie chodnikiem na Podolskiej....pełne betoniarki, 20 tonowe ciężarówki z ziemią i koparkami. Prawie nowy chodnik jest już do wymiany ! Dzieci szkolne i matki z wózkami brną przez błoto i kupy śmieci z elementów porzuconych przez złomiarzy do Podolskiej gdzie trwa walka o przetrwanie przy przejściu przez tę ulicę. Nie ma pasów, nie ma chodnika, ale Władze Dzielnicy są samozadowolone ...
2018-04-21 12:42
64x64

Mieszkanka Gocławka napisał:

Przy okazji remontu warto zadbać o bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale i pieszych. Naprawa nawierzchni z pewnością zwiększy pewność siebie kierowców, którzy już teraz znacznie przekraczają dozwoloną prędkość na tym prostym odcinku drogi, a zmniejszy bezpieczeństwo mieszkańców. Przy ul. Podolskiej są trzy praktycznie nieoznakowane skrzyżowania: przy ul. Sztabowej, Łysogórskiej oraz Styrskiej. Najbardziej niebezpieczne jest przejście przez ul.Sztabową: pokolenia wydeptały drogę do Szkoły Muzycznej, do "Jordanka", do Parku im.Szypowskiego, na korty tenisowe, na basen przy ul.Kwatery Głównej. To przejście nigdy nie zostało oznakowane i po remoncie drogi stanie się jeszcze bardziej niebezpieczne. Już teraz w godzinach porannych i wieczornych powrotów z pracy trzeba czekać kilka minut, by przejść na drugą stronę ulicy. Z tego przejścia często korzystają matki z dziećmi, młodzież oraz seniorzy, krocząc często po błocie i piachu. Rada Osiedla Grochów Północny od lat domagała się uporządkowania tego przejścia, lecz bezskutecznie. To trzeba zmienić!
2018-04-21 11:16

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia