Cud na Grochowskiej. Od 16 września wracają cztery linie tramwajowe

Dodano: 14.09.2019, modyfikacja: 14.09.2019
To nie jest fake news. Tramwajarze zakończyli najważniejsze prace na ulicy Grochowskiej. Od poniedziałku, 16 września, na tę ulicę wracają cztery linie tramwajowe. Oprócz wymiany torowiska, zmodernizowano również przystanki, które są teraz wyższe i szersze.


Nowe torowisko


Między rondem Wiatraczna a Zieleniecką warszawscy tramwajarze wymienili konstrukcję torowiska na nową, a na wyremontowanym odcinku znalazło się dziewięć km szyn. Przebudowali także 12 przystanków – są wyższe i szersze, co sprawia, że teraz są przyjazne osobom z niepełnosprawnościami i opiekunom dzieci w wózkach. Przed remontem szerokość przystanków nie pozwalała pasażerom na wygodne wsiadanie do tramwajów. To najważniejsze zmiany, jakie pasażerowie zobaczą po remoncie trasy tramwajowej na Grochowskiej.

Po otwarciu ruchu na Grochowskiej tramwajarze będą prowadzić dalsze prace wzdłuż torowiska i na peronach, które mogą nieznacznie wpływać na ruch tramwajów i aut.

Zielona ulica


Grochowska po remoncie torów tramwajowych będzie bardziej zieloną ulicą. Między szynami zaplanowane zostało rozłożenie rozchodnika. Ta sama roślina zdobi już zielone torowisko na Obozowej. Dzięki temu w Warszawie będzie aż 25 km zielonych torów tramwajowych. Wczesną wiosną wzdłuż drogi zasadzone zostaną również drzewa i krzewy.

Bezpieczeństwo pieszych na Grochowskiej


Na wszystkich przejściach dla pieszych na odnowionej Grochowskiej zbudowana została nowa sygnalizacja świetlną lub wyremontowana już istniejąca. Nowe światła pojawiły się m.in. przy przejściu z ul. Mińską, a także Siennicką. Dodatkowym udogodnieniem są również dodatkowe dojścia do przystanków, które pozwolą na skrócenie drogi do najbliższych pasów.

Linie wracają na swoje trasy


W poniedziałek, 16 września, przywrócona zostanie podstawowa organizację ruchu tramwajowego na ul. Grochowskiej od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. Tramwaje linii 3 i 6 dojadą ul. Grochowską do Gocławka, a 22 i 26 do Wiatracznej. Jednocześnie zostanie zlikwidowana zostanie uzupełniająca linia tramwajowa 73 i zastępcza autobusowa Z-6.

UM/TW/TJ


Więcej na ten tematWasze komentarze

64x64

greg napisał:

cudu nie ma. Proszę pojechać na Grochowską i ocenić, czy remony został zakończony.
2019-09-26 08:06
64x64

fran napisał:

cud polega na przejezdności. Reszta daleka do zakończenia
2019-09-20 09:46
64x64

jan napisał:

Uzyskano "przejezdność". Remont potrwa jeszcze z półtora miesiąca
2019-09-19 14:04
64x64

greg napisał:

Ten kto napisał ten artykuł powinien koniecznie pojechać na Grochowską i zobaczyć jak wygląda wykonany remont torowiska.
2019-09-19 14:04

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia