Przedszkolak na rowerze

22.11.2019
Jak zachęcić rodziców i ich opiekunów do wspólnej aktywności fizycznej, a przy okazji sprawić, by przesiedli się z aut na rowery? Grupa społeczników znalazła na to sposób – zdobyli grant, z którego kupili stojaki na rowery oraz rowerki biegowe. Sprzęt trafił do przedszkola nr 54 na ul. Bracławskiej. Stojaki stanęły przed budynkiem i na placu zabaw, na który trafił też komplet rowerów. Mogą na nich jeździć wszystkie przedszkolaki.

{title}


„Przedszkolak na rowerze” to jeden z projektów realizowanych w ramach „Grantspołecznych”, czyli programu CSR prowadzonego w PKP Energetyka. Program skierowany jest do pracowników firmy, a jego cel to zachęcenie osób zatrudnionych w PKP Energetyka do angażowania się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Każdy pracownik, który ma pomysł na projekt społeczny lub zna potrzebującą wsparcia organizację społeczną, może ubiegać się o grant umożliwiający realizację pomysłu. W pierwszej edycji programu zrealizowano 10 inicjatyw. Do aktualnie trwającej drugiej edycji wpłynęło 20 zgłoszeń, z których wybrano 11.

„Przedszkolak na rowerze” to właśnie jeden z nich. Pomysł jest prosty. Z grantu przyznanego w ramach „Grantspołecznych” kupiono stojaki na rowery i rowerki biegowe. Stojaki stanęły przed przedszkolem, by wszystkie osoby przyjeżdżające na rowerach – zarówno te małe, jak i duże – miały je, gdzie zostawić i przypiąć, czyli zabezpieczyć przed kradzieżą. Stojaki zamontowano także na przedszkolnym placu zabaw, a przy nich ustawiono rowerki biegowe, z których mogą korzystać wszystkie przedszkolaki.

Paulina Grabowska z PKP Energetyka, liderka projektu „Przedszkolak na rowerze”, tłumaczy: - Mamy nadzieję, że nasz projekt zachęci dzieci i ich opiekunów do tego, by wspólnie przyjeżdżali na rowerze do przedszkola. Zarażenie pasją do sportu i aktywności fizycznej to jeden z piękniejszych prezentów, jaki dziecko może dostać od swojego rodzica. A zakup rowerków na plac zabaw dodatkowo zachęci dzieci do aktywności, spowoduje, że czas spędzony na świeżym powietrzu będzie bardziej efektywny – mówi i dodaje: - Do przedszkola przy ul. Bracławskiej aktualnie chodzi 185 dzieci, ale korzyści płynące z projektu będą znacznie większe. Z zakupionego sprzętu korzystać będą przecież także przedszkolaki, które w przyszłości rozpoczną tu naukę.

Dzięki projektowi dzieci poznają również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze – 26 listopada br. przedszkolaki spotkają się z policjantami, którzy opowiedzą m.in. o zasadach ruchu drogowego.

Na inicjatywnie skorzysta także lokalna społeczność – okolica przedszkola jest obecnie bardzo zakorkowana, jeśli więc część opiekunów zdecyduje się zostawić auta w garażach i przesiąść na rowery, znacznie zmniejszy się liczba samochodów parkujących w pobliżu przedszkola. Zmieni się też przestrzeń wokół budynku – do tej pory nieuporządkowana. Dzięki stojakom rowery staną w jednym miejscu i zostaną przypięte.
IPWasze komentarze

64x64

greg napisał:

kto nauczy ich kodeksu drogowego?
2019-11-27 11:59

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia