Ulica przy Zoo za dwa lata będzie wyglądała inaczej

Dodano: 14.01.2020, modyfikacja: 14.01.2020
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na przebudowę ciągu ulic Wybrzeże Szczecińskie-Wybrzeże Helskie. Na przebudowie szczególnie zyskają piesi i rowerzyści. Kierownicy nadal będą mieli do dyspozycji 3 pasy ruchu (dwa pasy na północ, jeden pas na południe).


fot. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych

Nowe ścieżki i kładka

Na odcinku od ul. Okrzei i do ul. Wybrzeże Puckie zostaną zbudowane po obydwu stronach ulicy nowe ścieżki rowerowe, które zyskają połączenie z istniejącą ścieżką rekreacyjną nad Wisłą. Wykonawca prac - firma Skanska zbuduje też, tak potrzebną kładkę pieszo-rowerową nad Kanałem Portu Praskiego.

Co jeszcze?

W ramach realizowanej inwestycyjni zostaną wykonane zabezpieczenie przeciwpowodziowe w formie budowy muru oporowego wzdłuż drogi. Powstają nowe chodniki, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz zieleń. Wymienione zostanie też oświetlenie oraz sieć wodociągowa.

ZMID/TJ
Wasze komentarze

64x64

Prażanin napisał:

Wątpię, żeby była wykonana w założonym czasie. ZMID oznaczył drzewa w pasie drogowym, te które mają iść do wycinki. Aktywiści sami pozaznaczali drzewa (są zdjęcia), które niby miały by iść do wycinki, wprowadzając wszystkich w błąd. Jak zwykle ich argumenty daleko mijają się z rzeczywistością.
2020-02-11 12:49
64x64

Wojtek napisał:

Proszę... taka ciekawa informacja, ale dlaczego autor nie napisał kiedy to się stanie? Jakaś mapka by się przydała... Taki jakiś artykuł zaczęty i nieskończony... szkoda...
2020-01-17 20:17
64x64

jan napisał:

czy za 10 lat będzie wykonana już realizacja tego projektu?
2020-01-15 09:18

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia