Toggle navigation
Start
Info
Ciekawe miejsca
Informacje
Imprezy dla dzieci
Mieszkania
Komunikacja
Absurdy
Raport
Wycieczki po Pradze 2023
Sztuki teatralne
Wydarzenia
Wystawy
Archiwum
Praga
Dawna Praga
Detal
Handel
Fabryki Pragi
Historia Pragi
Kościoły Pragi
Kapliczki Pragi
Książki o Pradze
Ludzie Pragi
Miejsca
Nasza Praga
Parki na Pradze
Praskie pomniki
Sztuka
Ulice
Zabytki Pragi
Zagadki
Firmy
Instytucje
Bezpieczeństwo
Kultura
Organizacje
Służba zdrowia
Oświata
Urzędy
Wiara
Ogłoszenia
Kupię
Oddam
Sprzedam
Praca
Zamienię
Dodaj ogłoszenia
Galeria
Bliżej natury
Ciekawe miejsca
Inwestycje
Osiedla i ulice
Praskie spacery
Praskie zabytki
Wydarzenia na Pradze
Reklama
Kontakt
Strona główna
Info
Informacje
Wzrosła ilość usuwanych wraków z terenu Pragi Południe
Dodano: 22.05.2020, modyfikacja: 22.05.2020
W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2020 r. z ulic Pragi Południe usunięto 126 tzw. wraków. W analogicznym okresie 2019 r. ilość usuniętych była nieco mniejsza i wyniosła 95.
"Ozdoby znikają"
Zardzewiała karoseria, wystające podzespoły, otwarte baki, wybite szyby, nierzadko wyciekające płyny eksploatacyjne… Auta porzucone wciąż można spotkać na ulicach i parkingach Warszawy, gdzie miesiącami blokują miejsca. Nie dość, że szpecą miasto, to jeszcze są zagrożeniem np. dla bawiących się nieopodal dzieci i dla środowiska. Mimo epidemii strażnicy zajmujący się usuwaniem takich aut nie zwalniają i kontynuują czynności by tego typu „ozdób” było w stolicy jak najmniej. W pierwszych czterech miesiącach tego roku dzięki ich działaniom z ulic Warszawy zniknęły 1163 wraki.
Najwięcej wraków usunięto z terenów: Mokotowa – 152; Praga Południe – 126; Targówka – 111.
Najmniej wraków usunięto z terenów: Wesołej – 11; Rembertowa – 12; Wilanowa – 31.
W analogicznym okresie 2019 r. wraków było mniej. W wyniku działań strażników z terenu miasta usunięto 833 pojazdy. Właściciele sami usunęli 428 wraków, a 26 przywrócili do stanu używalności.
Najwięcej wraków usunięto z terenów: Mokotowa – 111; Praga Południe – 95; Targówka – 81.
Najmniej wraków usunięto z terenów: Wesołej – 8; Rembertowa – 9; Ursusa – 18.
Działania, które podejmują warszawscy strażnicy mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Są również jednym z elementów przeciwdziałania degradacji przestrzeni miejskiej. Interweniujemy kiedy pojazdy są zniszczone, z których wyciekają płyny eksploatacyjne. Często wraki są niezabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Z pojazdów wystają elementy uszkodzonej karoserii. Zagrożeniem mogą być również wybite szyby. Czasami pojazdy są tak zdewastowane, że trudno w pierwszej chwili stwierdzić z jaką marką mamy do czynienia. Zdarza się, że część z wraków dosłownie służy za śmietniki. Nie tylko same pojazdy są zanieczyszczone odpadami, ale również teren wokół nich. W przypadku kiedy pojazd stanowi zagrożenie, bezzwłocznie wydawana jest dyspozycja jego usunięcia. W innych sytuacjach nasze czynności zmierzają do zmobilizowania właściciela pojazdu, tak aby to on usunął wrak lub przywrócił pojazd do stanu użytkowego. Funkcjonariusze z Referatu ds. Pojazdów wszczynali czynności m.in. w przypadku aut powypadkowych, spalonych – niebezpiecznych dla mieszkańców i środowiska, blokujących miejsca parkingowe i szpecących miasto, a także tych pozostawionych bez tablic rejestracyjnych. Mimo, że prowadzone czynności są czasochłonne i czasami utrudnione, dokładamy wszelkich starań, aby wrak zniknął z terenu miasta.
Auta usuwane są na wytypowane parkingi. Tam jeszcze przez jakiś czas czekają, aż zgłoszą się po nie ich właściciele. Jeżeli w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, pojazd nie zostanie odebrany, uznaje się, że został on porzucony z zamiarem wyzbycia się.ÂÂÂ Wówczas z mocy ustawy przechodzi na własność gminy i poddawanych recyklingowi.
IP
Dodaj komentarz
dowolny wyraz 6 literowy:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
Najnowsze informacje
Pożar samochodu na ulicy Targowej. Interweniowała straż pożarna
Już w kwietniu znikną ruiny pawilonów przy Targowej!
Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat. Upamiętniono dwóch księży...
50 nowych sklepów w Atrium Promenada. Wśród nich Empik, Tezenis i Marc...
Nie żyje Tomasz Borzęcki. Od 13 lat miał swój gabinet "Dentysta na Pradze"
Czarny dym widoczny z daleka. Pożar na budowie przy ul. Żupniczej
Najczęściej czytane
Ząbkowską 41 czeka przebudowa. W miejsce biur powstaną 84 apartamenty
Grochowska piekarnia do wyburzenia?
Dawne nazwy ulic na Grochowie
Czekoladowy weekend w fabryce Wedla
Niosła pomoc. Została ukarana
Zetną drzewa pod osiedle na Gocławiu
Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco
Baza firm (3272)
Czas wolny
(115)
Dom i ogród
(131)
Dziecko
(130)
Edukacja
(71)
Finanse
(71)
Gastronomia
(471)
Motoryzacja
(330)
Noclegi
(26)
Sport
(66)
Ślub
(39)
Uroda
(177)
Usługi
(239)
Zakupy
(838)
Zdrowie
(455)
Zwierzaki
(21)
Dodaj firmę od 49zł
Baza instytucji
Bezpieczeństwo
Kultura
Organizacje
Służba zdrowia
Oświata
Urzędy
Wiara
Polecamy
Zagadki
Bezpłatne ogłoszenia
Kupię
Oddam
Sprzedam
Praca
Zamienię
Dodaj ogłoszenia
Polityka prywatności
Regulamin
Mapa strony
Patronaty
Start
Info
Praga
Firmy
Instytucje
Ogłoszenia
Galeria
Reklama
Kontakt
Login
Rejestracja
x
Info
Ciekawe miejsca
Informacje
Imprezy dla dzieci
Mieszkania
Komunikacja
Absurdy
Raport
Wycieczki po Pradze 2023
Sztuki teatralne
Wydarzenia
Wystawy
Archiwum
Praga
Dawna Praga
Detal
Handel
Fabryki Pragi
Historia Pragi
Kościoły Pragi
Kapliczki Pragi
Książki o Pradze
Ludzie Pragi
Miejsca
Nasza Praga
Parki na Pradze
Praskie pomniki
Sztuka
Ulice
Zabytki Pragi
Zagadki
Firmy
Instytucje
Bezpieczeństwo
Kultura
Organizacje
Służba zdrowia
Oświata
Urzędy
Wiara
Ogłoszenia
Kupię
Oddam
Sprzedam
Praca
Zamienię
Dodaj ogłoszenia
Galeria
Bliżej natury
Ciekawe miejsca
Inwestycje
Osiedla i ulice
Praskie spacery
Praskie zabytki
Wydarzenia na Pradze
Reklama
Kontakt