Radni jednym głosem przeciw zwężeniu al. Waszyngtona

Dodano: 21.10.2020, modyfikacja: 21.10.2020
Plany modernizacji linii tramwajowej w Al. Waszyngtona, a wraz z nią zwężenie tej ulicy nie uszły uwadze radnych z dzielnicy Praga Południe. W przyjętym stanowisku nie pozostawiają suchej nitki na planach Tramwajów Warszawskich.

Radni przeciw zwężeniu al. Waszyngotwa


Stanowisko Nr 2/XXII/2020 Rady Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy z dnia 20 października 2020 r.

W sprawie planowanego remontu torowiska i przebudowy Al. Waszyngtona.

Rada Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy stanowczo sprzeciwia się forsowaniu i realizacji przy okazji remontu linii tramwajowej w ciągu Al Waszyngtona jakichkolwiek zmian i rozwiązań, których następstwem może być pogorszenie płynności ruchu i obsługi komunikacyjnej w Al. Waszyngtona, co z kolei skutkować może zwiększeniem emisji zanieczyszczeń, hałasu i uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Mając na uwadze powyższe, Rada Dzielnicy opowiada się za bezwzględnym utrzymaniem funkcjonującego obecnie przekroju jezdni po dwa pasy w każdym kierunku (2+2), jednocześnie widząc potrzebę usprawnienia i uporządkowania oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu rowerowego i pieszego. Rada wskazuje na konieczność budowy wydzielonej drogi dwukierunkowej dla rowerów po północnej stronie Alei na całym przebiegu od Ronda Wiatraczna do Ronda Waszyngtona, jak również budowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na przycisk lub z teledetekcją pieszego na przejściach dla pieszych na wysokości ul. Niekłańskiej i ul. Modrzewiowej.

Ponadto Rada Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy uważa, że absolutnie nie można dopuścić do sytuacji, w której przebudowa w Al. Waszyngtona pokrywałaby się czasowo z remontem estakad na Trasie Łazienkowskiej, gdyż będzie to skutkowało całkowitym paraliżem komunikacyjnym Dzielnicy.

Co dalej?

Stanowisko Rady Dzielnicy Praga Południe niestety nie jest to wiążące dla tramwajarzy, jednak pozostawia ich w nieco trudniejszym położeniu.

UD/TJ

Więcej na ten temat

Wasze komentarze

64x64

Wrr napisał:

Stanowisko radnych bez sensu przecież za mostem będą zwężone al. Jerozolimskie
2021-10-26 08:09
64x64

j napisał:

Bardzo sensowne podejście radnych będących przeciwko zwężaniu ulic. Teraz sporo osób chce zwężać ulice strasząc spalinami a przecież jest coraz więcej bez emisyjnych samochodów...
2020-10-23 19:36
64x64

Kim napisał:

Ci radni tacy bezradni w obliczu przemian cywilizacyjnych. Powietrze jest tak złe, że ludzie codziennie umierają na choroby płucne, poziom hałasu jest tak wysoki, że dostają depresji, ale nie, musi być 2+2, żeby radny jeden z drugim mieli gdzie rozbujać swoje nadmuchane SUVy do 100. Ogarnijcie się, bo pasy i tak zostaną zwężone.
2020-10-22 10:23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii


Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia