Praskie ulice bez świątecznych iluminacji. Ratusz szuka oszczędności

05.12.2020
Trakt Królewski dziś po raz kolejny rozbłysł świąteczną iluminacją. Niestety ulica Ząbkowska, która często jest porównywana do Krakowskiego Przedmieścia, z uwagi na kryzys w finansach miasta nie otrzyma w tym roku iluminacji. Zresztą nie tylko ona, gdyż światełek zabraknie na Targowej i Francuskiej. Zabraknie również tak lubianej przez dzieci instalacji na placu Wileńskim.

Praga bez iluminacji w 2020 rokuKryzysowa rzeczywistość

Światełka czy choinki tradycyjnie pojawią się przed praskimi urzędami dzielnic czy centrami handlowymi. O świąteczny klimat na pewno zatroszczą się również prywatne firmy czy osoby prywatne dekorując swoje balkony. Ulice, na których od wielu lat była obecna świąteczna iluminacja będą w tym roku wyjątkowo smutne.

Czy jednak jakiś fragment Pragi będzie rozświetlony - może w nieco późniejszym terminie? W czwartek wieczorem zapytaliśmy o to w ZDM. Do dziś czekamy na odpowiedź.

Pewną ciekawostką jest fakt, iż iluminacja jest planowana na Tarchominie i Nowodworach. Będzie to możliwe dzięki zwycięskim projektom z budżetu obywatelskiego.


TJ

Więcej na ten temat


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Twoja-Praga.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

Polub nasz fanpage i bądź na bieżąco

Polecamy

Bezpłatne ogłoszenia